Valstis, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus

03.04.2020. 12:31
  • Ceļojumu brīdinājums

AAE – no 24.marta AAE pārtrauc visus lidojumus (ieskaitot tranzītu) vismaz uz 2 nedēļām.

Albānija –  līdz 3.aprīlim bloķēta gaisa un jūras satiksme uz/no Itālijas, liegta ieceļošana pa sauszemes ceļiem no Melnkalnes, Kosovas, Ziemeļmaķedonijas un Grieķijas. Atļauta preču pārvadāšana caur sauszemes robežām ar iepriekšēju reģistrēšanos.  

Angola – avioreisu pasažieriem, kas ieceļo no Ķīnas, Irānas, Itālijas vai Dienvidkorejas, tiek liegta ieceļošana valstī.

Antigva un Barbuda – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 28 dienu laikā bijušas Ķīnā vai Itālijā.

Armēnija – no 17.marta. Armēnija paziņoja par ceļošanas aizliegumu 16 valstu pilsoņiem no  koronavīrusa Covid-19 skartajām valstīm. Armēnijā aizliegts ieceļot Ķīnas, Irānas, Dienvidkorejas, Japānas, Itālijas, Spānijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Dānijas, Austrijas, Beļģijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Apvienotās Karalistes pilsoņiem. Visi iebraucēji Armēnijā tiks pārbaudīti un turēti karantīnā, ja tiem būs koronavīram līdzīgi simptomi.

ASV – līdz turpmākam ASV prezidenta rīkojumam liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā bijušas Ķīnā, Irānā, Šengenas līguma dalībvalstīs, ieskaitot Latviju, kā arī no 2020. gada 16.marta plkst. 23.59 (pēc ASV Austrumu zonas laika) – arī Apvienotajā Karalistē un Īrijā. Pasažieru aviosatiksmes liegums no Eiropas (izņemot Apvienoto Karalisti) uz ASV ir spēkā no 2020. gada 13. marta plkst. 23.59 (pēc ASV Austrumu zonas laika) uz 30 dienu periodu. No 2020. gada 16. marta plkst. 23.59 (pēc ASV Austrumu zonas laika) šis liegums tiek attiecināts arī uz Apvienoto Karalisti un Īriju.

Austrālija – liegta ieceļošana ārvalstu pilsoņiem (izņemot pastāvīgos iedzīvotājus), kuri 14 dienas pirms atgriešanās uzturējušies vai ceļojuši tranzītā caur: Ķīnu, Irānu, Dienvidkoreju vai Itāliju. No 2020. gada 15. marta visiem ārvalstu ieceļotājiem Austrālijā jāveic 14 dienu pašizolācija. Ārvalstu kruīza kuģiem uz 30 dienām noteikts aizliegums ierasties Austrālijas ostās.

Austrija  saistībā ar koronavīrusa izplatību Austrijas valdība noteikusi šādus ceļošanas ierobežojumus:

Pieņemts vispārējs aizliegums ieceļošanai Austrijā no Itālijas, izņemot gadījumus, ja pilsonis vēlas atgriezties mājās (tas attiecas arī uz citu valstu, t.sk. Latvijas valstspiederīgajiem; šajā gadījumā jāuzrāda aviobiļetes vai citi pierādījumi, ka persona izmanto šo ceļu, lai atgrieztos mājās, kā arī ārsta izziņa par veselības stāvokli un apliecinājums, ka molekulārais tests SARS-CoV-2 ir negatīvs vācu, angļu, itāļu vai franču valodā. Dokuments nedrīkst būt vecāks par 4 dienām). Atgriežoties Austrijā, personām tiek noteikta obligāta 14 dienu mājas karantīna. Austrijas ĀM ceļošanas brīdinājums uz Itāliju tiek regulāri aktualizēts: https://www.bmeia.gv.at/reise-aufenthalt/reiseinformation/land/italien/

Pastāv aizliegums ielidot Austrijā no Ķīnas, Irānas, Itālijas, Korejas, Nīderlandes, Krievijas, Ukrainas, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas. Austrija ir apturējusi gaisa un vilcienu satiksmi no/uz Franciju, Spāniju un Šveici. Sagaidāms, ka šis saraksts tiks paplašināts, tādēļ lūdzam sekot satiksmes ierobežojumiem attiecīgo transporta nodrošinātāju mājaslapās!

Atgriežoties Austrijā, Austrijas pilsoņiem vai personām, kurām Austrijā ir pastāvīgā dzīvesvieta (t.sk. Latvijas valstspiederīgajiem) tiek noteikta obligāta 14 dienu mājas karantīna.

Sauszemes robežas ir slēgušas Austrijas kaimiņvalstis Čehija, Slovākija un Ungārija, līdz ar to ieceļošana ar privāto transportlīdzekli no Austrijas šajās valstīs ir apturēta. 

Izceļojot no Austrijas uz Vāciju ar avio vai pa sauszemi, robežkontrolei jāpierāda, ka valsts tiek izmantota tranzīta nolūkos un jāuzrāda biļetes uz nākamo transporta savienojumu (piemēram, prāmis no Vācijas uz Latviju).

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Azerbaidžāna – ir slēgta  robeža ar kaimiņvalstīm Irānu, Gruziju, Turciju un Krieviju. 

Baltkrievija – Baltkrievija savas robežas nav slēgusi un valstī nav aizliegta ieceļošana. Minskas lidosta darbojas. Latvijas valstspiederīgie no Baltkrievijas var atgriezties Latvijā ar privāto autotransportu vai šķērsojot robežu ar kājām. Ielidojot Minskas lidostā ir jānoformē tranzīta (izbraukšanas) vīza. Minskai tuvākais Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošanas punkts un Urbāni-Silene. No lidostas līdz robežai ir jābrauc ar taksometru/privāto automašīnu. Ir pieejami transfēri no Minskas lidostas, kurus iespējams rezervēt iepriekš pakalpojuma sniedzēja mājaslapā vai par telefonu pēc ielidošanas. Rezervējot pa telefonu, maksimālais auto gaidīšanas laiks – 30 līdz 60 minūtes:

https://taxi-best.by/mtaxi?d=Urbany-Silene

https://maxtax.by/transfer-aeroport-minsk-2-urbany-silene/

https://www.tpb.by/Minsk-BorUrbani.aspx 

Robeža ir jāšķērso ar kājām, un Latvijas pusē jābūt pretī privātam transportam.

Bahamu Salas – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri ir apmeklējuši Ķīnu, Irānu, Itāliju vai Dienvidkoreju pēdējo 20 dienu laikā.

Beliza – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.

Benina – personām, kas bijušas COVID-19 skartajās valstīs, jāveic 14 dienu paškarantīna.

Beļģija – no 20.marta ieviesta pagaidu robežkontrole Beļģijā. Personas, kurām robežas šķērsošana nepieciešama, lai dotos uz darbu vai mājās pāri robežai, to drīkst darīt bet nepieciešams uzrādīt dokumentu, kas apliecina pārrobežu nodarbinātību. Personām, kuras dodas darbā uz Nīderlandi, nepieciešama īpaša uzlīme. No 24.marta pasažieru kustībai tiek slēgta lidosta Charleroi (Brussels South).

Bosnija un Hercegovina – no 15.marta aizliegts ieceļot no Ķīnas, Dienvidkorejas, Japānas, Irānas, Itālijas,  Francijas, Rumānijas, Spānija, Šveices, Vācijas, Austrijas un Beļģijas. Vairākas robežšķērsošanas vietas slēgtas.

Bulgārija – 18.03. stājies spēkā ieceļošanas aizliegums no 15 valstīm: Itālijas, Spānijas, Irānas, Korejas Republikas, Ķīnas, Francijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Šveices, Nīderlandes, Indijas, Bangladešas, Maldīvijas, Nepālas un Šrilankas. Šie ierobežojumi neattiecas uz Bulgārijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem vai personām ar pastāvīgām vai ilgtermiņa uzturēšanās atļaujām un viņu ģimenes locekļiem. Robežšķērsošanas punktu skaits ar Ziemeļmaķedoniju, Serbiju un Rumāniju ir sašaurināts līdz dažiem iebraukšanas punktiem. 17.03. apturēti reisi no Itālijas un Spānijas uz Bulgāriju. 

Čīle – no 18.marta 15 dienas ir slēgtas zemes, jūras un gaisa robežas ārvalstu tranzīta pasažieriem. Ierobežojumi neattiecas uz kravu kustību un saistīto personālu, lai nodrošinātu normālu preču piegādi un pakalpojumus Čīlē. Tāpat ierobežojumi neattiecās uz Čīles pilsoņiem vai ārzemniekiem ar uzturēšanās tiesībām.

Čehija – no 14.marta plkst. 00.01 ir liegta ieceļošana Čehijā personām no riska valstīm: Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālija, Spānija, Austrija, Vācija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Nīderlande, Beļģija, Dānija, Lielbritānija, Francija. Valstu saraksts var mainīties! Noteikta robežkontrole ar Vāciju un Austriju ar iespēju pagarināt to līdz 18. martam. Savukārt no 16. marta tiek noteikts ceļošanas aizliegums - Čehijā varēs ieceļot tikai ārzemnieki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tāpat no 16. marta Čehijas pilsoņi un ārzemnieki, kuri uzturas Čehijā vairāk nekā 90 dienu, nevarēs izbraukt no Čehijas teritorijas. Izņēmumi attiecas uz kravas automašīnu šoferiem, pilotiem, autobusu vadītājiem.

Dānija – no 14.marta plkst. 12.00 līdz 13.aprīlim Dānija ir slēgusi robežas. Ārvalstnieku ieceļošana ir ļoti ierobežota, tiek ielaisti tie, kuri pastāvīgi dzīvo/strādā Dānijā un to var dokumentāli pierādīt, tie, kuri piegādā preces. Ārvalstnieku izceļošanai no Dānijas nav ierobežojumu. Tranzītā personas tiek laistas, ja var pierādīt, ka ir ceļā uz mājām, t.i. savu pilsonības/pastāvīgās mītnes zemi un ka tranzīts tiks pabeigts bez nepamatotas kavēšanās. Lidot tranzītā var ar savienoto reisu, uzrādot derīgu biļeti nākamajam galamērķim.

Dienvidkoreja –

Ieceļošana – Inčonas starptautiskā lidosta ir atvērta, ārvalstniekiem iespējams brīvi ieceļot valstī. Visiem ieceļotājiem no Eiropas tiek piemēroti piesardzības pasākumi: 1) veikts bezmaksas COVID-19 tests; 2) jāaizpilda anketa ar kontaktinformāciju; 3) mobilajā telefonā jāuzstāda īpaša aplikācija veselības parametru ziņošanai (obligāts nosacījums, lai ieceļotu valstī). COVID-19 pozitīvās personas tiek stacionētas, COVID-19 negatīvajām personām jāievēro 14 dienu paškarantīna (ja nav kur palikt, tiek ierādītas telpas, par kurām jāmaksā pašam ceļotājam; stājoties karantīnā jāveic priekšapmaksa par visu periodu - KRW 1'400'000; samaksā iekļauta uzturēšanās un ēdiens).  Par karantīnas neievērošanu paredzēti stingri sodi - līdz 10 miljoniem KRW vai pat brīvības atņemšana līdz 1 gadam. Ārvalstiekiem var piemērot deportāciju ar turpmāku liegumu ieceļot valstī.

Izceļošana – ārvalstniekiem iespējams brīvi izceļot (izņemot, ja tiem piemērota karantīna). Tiem, kam legālais uzturēšanās termiņš beidzies, tas tiek pagarināts līdz 30. aprīlim (aicinām par so individuāli pārliecināties Korejas imigrācijas dienstā, zvanot uz 1339). Situācija mainās, bet šobrīd Quatar Airways, Asiana Airlines, Korean Air joprojām piedāvā komercreisus uz Eiropu. www.klm.nl veic īpašos reisus uz Amsterdamu (tikai tiem, kam nodrošināts tālākais ceļs uz mītnes valsti).

Tranzīts - tranzīta pasažieriem tiek mērīta temperatūra. Ceļojot tranzītā, bagāža jāiereģistrē līdz pat galamērķim, to nebūs iespējams izņemt Inčonas lidostā, jo tādā gadījumā jāšķērso robežkontrole un tiek piemēroti 14 dienu karantīnas pasākumi. Lai pārvietotos starp termināļiem, jāizmanto tam speciāli paredzēts transports. 

Dominikānas Repubika – no 16.marta aizliegti lidojumi no Eiropas, Ķīnas, Korejas un Irānas uz 30 dienām.

Elsalvadora – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 30 dienu laikā apmeklējušas Itāliju, Ķīnu un Dienvidkoreju, Franciju, Vāciju, Irānu, Itāliju.

Ēģipte – starptautiskie avioreisi no/uz Ēģipti no 19.marta līdz 31.martam tiek slēgti. Ievērojami samazināts iekšzemes lidojumu skaits.

Fidži – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši vai šķērsojuši tranzītā Ķīnu, Irānu, Itāliju vai Dienvidkoreju.

Francija – iekšējā robeža nav slēgta, bet kopš 17. marta līdz 15. aprīlim ir atjaunota robežkontrole ar Vāciju, Spāniju un Šveici. Robeža ar Itāliju arī ir atvērta, bet tiek kontrolēta. Attiecībā uz Šengenas iekšējo robežu Francija atļauj ES, kā arī UK, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Andoras, Šveices, Monako, Vatikāna un Sanmarīno pilsoņiem šķērsot valsti tranzītā, vai iebraukt teritorijā, ja rezidences valsts ir Francija. 

Attiecībā uz Francijas ārējo (Šengenas) robežu: visiem ir aizliegts iebraukt Francijas teritorijā, izņemot ES, UK, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Andoras, Monako, Šveices, Vatikāna, Sanmarīno pilsoņus, viņu dzīvesbiedrus un bērnus. Attiecībā uz UK situācija var mainīties atkarībā no UK ieviestajiem pasākumiem vīrusa izplatības ierobežošanai. Ielaisti Francijas teritorijā tiek ārzemnieki ar Eiropas vai Francijas uzturēšanās atļaujām, kas spēj pierādīt, savu dzīvesvietu Francijā, kā arī viņu bērni un dzīvesbiedri. Atļauts iebraukt ārzemniekiem, kas nodrošina preču transportu, kā arī medicīnas darbiniekiem Covid-19 apkarošanai.

Jebkuram ārvalstniekam Francija atļauj pamest savu teritoriju.

Gabona – liegta ieceļošana valstī ārvalstniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā apmeklējuši Ķīnu, ārvalstniekiem, kuri bijuši COVID-19 skartajās valstīs, tiks noteikta 14 dienu karantīna.

Grenada – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas vai šķērsojušas tranzītā Ķīnu.

Grieķija – pārtraukta gaisa, ceļa un jūras pasažieru satiksme ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju, Itāliju un Spāniju. Izņēmums- Grieķijas pilsoņu ieceļošana un preču pārvadājumi. Liegums kruīza kuģiem pietauvoties Grieķijas ostās.

Gruzija – no 18. marta pilnībā slēgta robeža ārzemniekiem. Pašlaik tikai Georgian Airways un Aircompany Armenia turpina izpildīt atsevišķus reisus no Tbilisi, taču kuru katru dienu arī tie var tikt slēgti vai mainīti. No 22.marta lidojumus pārtrauca Belavia uz Minsku. Slēgtas robežas ar Armēniju, Azerbaidžānu un Krieviju, taču tas neattiecas uz kravas transportu.

Gvatemala – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 15 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.

Haiti – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Franciju, Vāciju, Irānu, Itāliju vai Dienvidkoreju.

Horvātija – Horvātijas sauszemes robežu ar Ungāriju, Melnkalni un Serbiju atļauts šķērsot tikai Horvātijas un attiecīgo valstu pilsoņiem, kā arī kravu transportam. Citiem ārvalstniekiem robežas šķērsošana ir liegta. Horvātijas robežšķērsošanas punkti Cvetlin, Gornja Voća un Banfi uz robežas ar Slovēniju ir slēgti visa veida transportam. Starptautisko vilcienu satiksme uz Slovēniju, Ungāriju, Austriju, Vāciju, Šveici un Serbiju ir slēgta. Aviolidojumi ir atļauti no Zagrebas uz tām ES dalībvalstīm, kurās lidostas vēl nav slēgtas.

Igaunija – ievieš ierobežojumus un liegumus robežas šķēršošanā ar šā gada 17.martu. Latvijas valstspiederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju, ja nebūs koronavīrusa saslimšanas simptomu. No 17.marta atceļ prāmi Helsinki – Tallina.

Indija – no 19.marta pārtrauc lidojumus no/uz Eiropu.

Indonēzija – no 20.marta aizliegts iebraukt (arī tranzītā) personām, kas pēdējo 14 dienu laikā bijuši (Irānā, Itālijā, Vatikānā, Spānijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, UK).

Islande – sākot ar 21.martu, Icelandair atceļ ikdienas lidojumus uz Frankfurti. Lidojumi atcelti saskaņā ar 20.marta valdības lēmumu, sākot ar 21.marta plkst. 00.00, ierobežot satiksmi uz Šengenas zonu. Islandes iedzīvotājiem, kuri bijuši ārzemēs slimības skartajās valstīs, pēc atgriešanās nepieciešams pavadīt karantīnā 14 dienas. Karantīna netiek attiecināta uz tūristiem, kas ieceļo Islandē uz dažām dienām.

Itālija –  valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ārvalstnieki var izceļot no Itālijas teritorijas, lai atgrieztos savā dzīvesvietas valstī. Avio transports funkcionē, bet ir ļoti ierobežots, sakarā ar daudziem atceltiem lidojumiem un daļēji slēgtām lidostām. Sauszemes transports nav vēlams, ņemot vērā aizliegumu pārvietoties Itālijas teritorijā. Itālijas iekšējā teritorijā pārvietošanās ir atļauta tikai veselības, darba vai ārkārtas nepieciešamības dēļ. Liegta ieceļošana valstī ar tiešajiem vai netiešajiem reisiem no Ķīnas. 

Izraēla (un okupētās palestīniešu teritorijas) –No 2020. gada 18. marta ārvalstniekiem) aizliegts ieceļot Izraēlā. Aizliegums neattiecas uz Izraēlas uzturēšanās atļaujas turētājiem un akreditētiem diplomātiem. 

Jamaika – ir ieviesusi ieceļošanas ierobežojumus pret astoņām valstīm: Ķīna, Itālija, Dienvidkoreja, Singapūra, Irāna, Spānija, Francija, Vācija. Tiek apsvērts ieceļošanas ierobežojumu ieviest arī pret Apvienoto Karalisti.

Japāna – no 21.marta plkst. 00.00 tiks slēgta robeža un liegts ieceļot personām no Eiropas valstīm, kā arī anulēs līdz šim izsniegtās vienreizējās un daudzkārtējās vīzas. Personām, kas pastāvīgi dzīvo Japānā, pēc ieceļošanas valstī jāievēro 14 dienu pašizolācija tam speciāli paredzētā vietā un jāizvairās lietot sabiedrisko transportu.

Pasažieriem, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši Ķīnas Hubei vai Zhejiang  provincēs, Dienvidkorejas Gjongsanbuk reģiona vairākas pilsētas, kā arī Čongdo (Cheongdo) un Degu pilsētas, Irānu, Itālijas vissmagāk inficētos regģionus vai bijuši uz kruīza kuģa “Westerdam”  aizliegts ieceļot valstī. Šie ierobežojumi neattiecas uz Japānas pilsoņiem, un, ja spēj to pierādīt, tad arī viņu laulātajiem vai bērniem.

Jaunzēlande – liegta ieceļošana personām, kas ceļojušas no vai tranzītā caur Ķīnu vai Irānu. No 15. marta visiem ārvalstu ceļotājiem no jebkuras valsts (izņemot Klusā okeāna valstis) ierodoties Jaunzēlandē ir jāveic 14 dienu pašizolācija un jāreģistrējas, zvanot uz Healthline tālruni 0800 358 54 53.

Jordānija – liegta ieceļošana valstī personām, kuras  pēdējo 14 dienu laikā ieradušās valstī no Ķīnas, Irānas, Itālijas vai Dienvidkorejas. No 14.03.2020. personām, kuras ieceļo no Francijas, Vācijas vai Spānijas ir jāiesniedz oficiāls apliecinājums par negatīvu COVID-19 testa rezultātu.

Katara – liegta ieceļošana valstī personām, kuras  pēdējo 14 dienu laikā ieradušās valstī no Ķīnas, Bangladešas, Ēģiptes, Indija, Irāna, Irāka, Itālija, Dienvidkorejas, Libānas, Nepālas, Pakistānas, Filipīnām, Šrilankas, Sīrijas vai Taizemes.

Kanāda – starptautiskiem lidojumiem atļauts nosēsties tikai ierobežotā skaitā lidostu. Šajās vietās tiks ieviesti uzlaboti skrīninga pasākumi. No 18.marta plkst.12.00 starptautiskie lidojumi tiek novirzīti tikai uz četrām lidostām: Toronto-Pearson International Airport; Montréal-Pierre Elliott Trudeau International Airport ; Vancouver International Airport; Calgary International Airport; 
- 18.marta plkst.12.00 tiek aizliegta visu ārvalstnieku ieceļošana Kanādā, izņemot ASV pilsoņus;
- ieceļotāji Kanādā no ārvalstīm tiek lūgti veikt pašizolāciju 14 dienas (šis pasākums jau iepriekš bija paredzēts ceļotājiem no Ķīnas, Irānas un Itālijas);
- Kanādas ostās līdz jūlijam netiks ielaisti kruīza kuģi ar vairāk nekā 500 cilvēkiem;
- aizliegumi neattiecas uz komerckravu pārvadājumiem.

Kazahstāna – liegta ieceļošana valstī personām, kuras  pēdējo 30 dienu laikā ieradušās valstī no Ķīnas (ieskaitot Honkongu, Makao un Taivānu), Irānas, Dienvidkorejas, Japānas, Itālijas, Francijas, Vācijas vai Spānijas. Ķīnas, Irānas, Dienvidkorejas, Japānas, Itālijas Francijas, Vācijas un Spānijas pilsoņiem liegta ieceļošana valstī.

Kenija – personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu vai citu COVID-19 skarto teritoriju, jāsniedz informācija par savu veselības stāvokli.

Kipra – no 21.marta plkst. 03.00 apturēti lidojumi ar 28 valstīm, tai skaitā, Latviju, Lietuvu, Krieviju, un Grieķiju u.c.

Kirgizstāna  – no 17.marta Kirgizstānā ir liegta ieceļošana visiem ārvalstniekiem. Ieceļošanas liegums neattiecas uz kravu pārvadātājiem, Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem. Visiem ārvalstu pilsoņiem atļauts no Kirgizstānas izceļot. Kirgizstānas pilsoņiem, kas atgriežas valstī, tiek noteikta 14 dienu karantīna. 

Korejas Republika – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Hubei provinci, ieceļošanas ierobežojumi noteikti personām, kuras ieceļo no pārējās Ķīnas teritorijas. Visiem ieceļotājiem no Eiropas tiek veiksti COVID-19 testi, jāaizpilda anketa par veselības stāvokli un kontaktinformāciju, mobilajā telefonā jāuzstāda īpaša aplikācija. Pozitīvi testētās personas tiek izolētas ārstniecības iestādē, negatīvi testētām personām jāveic pašizolācija uz 14 dienām (jārēķinās ar izmaksām no savas kabatas). Tranzīts un kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kosova – slēgtas sauszemes robežas, aviosatiksme, ierobežota pārvietošanās.

Kostarika – no 18.marta plkst. 23.59 līdz 12.aprīļa plkst. 23.59 liegta gaisa, ceļa un jūras pasažieru satiksme personām, kuras nav Kostarikas iedzīvotāji

Krievija – aktuālākā informācija pieejama šeit

Kuka salas – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.

Kuveita – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Bangladešu, Ēģipti, Indiju, Irānu, Irāku, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju, Libānu, Filipīnas, Singapūru, Šrilanku, Sīriju vai Taizemi.

Ķīna – no 28.marta liegta ieceļošana, arī vīzu un uzturēšanās atļauju turētājiem, izņemot diplomātiskās, dienesta, C vīzas. Atsevišķos gadījumos var tikt atļauta ieceļošana biznesa un pētniecības nolūkos, pamatojoties uz ĶTR vēstniecībā izsniegtajām vīzām (no 28.03.2020.). Iebraucēji tiek pakļauti veselības pārbaudēm lidostās (starptautiskie lidojumi var tikt novirzīti no galamērķa uz tuvākajām lidostām) un 14 dienu karantīnai.

Libāna – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju.

Lietuva – Lietuvas valdība pagarinājusi termiņu, saskaņā ar kuru ārvalstnieki ar mērķi šķērsot valsti tranzītā tiks ielaisti Lietuvā - 13.aprīļa plkst. 23.59! Personu tranzīts, kas atgriežas savās valstī, atļauts caur Lietuvu BEZ APSTĀŠANĀS, GRUPĀS, OBLIGĀTA ESKORTA PAVADĪBĀ.

Aicinām Latvijas valstspiederīgos jau pirms ierašanās Lietuvas lidostās un Klaipēdas ostā organizēt autotransportu tālākam ceļam uz Latviju. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi ar Latviju nenotiek. 
Viens no veidiem, kā organizēt transportu ceļam uz Latviju, atrodams šeit: https://www.ollex.lt/; Tālrunis: +370 (5) 2104304; epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošana autotransportam jāveic šādos robežpunktos: Soločiai-Grenctāle, Butinge-Rucava un Smelyne-Medumi.
Lietuvas pilsoņi un ārvalstnieki, kuriem ir uzturēšanās vai darba atļauja, Lietuvā var atgriezties valstī. Jādodas 14 dienu karantīnā neatkarīgi no valsts, no kuras ieradies.

Luksemburga – no 23.marta pasažieru satiksmei tiks slēgta Luksemburgas Findel lidosta. Kravas transportu turpinās apkalpot. Šobrīd atsevišķus lidojumus joprojām veic KLM un British Airways. Luksemburgā strādājošajiem, bet Beļģijā, Vācijā vai Francijā dzīvojošajiem, lai šķērsotu robežu, nepieciešami īpaši sertifikāti, kas apliecina viņu nodarbinātību Luksemburgā.

Madagaskara – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju.

Malaizija – liegta ieceļošana valstī, izņemot pilsoņiem un personām, kurām ir uzturēšanās atļaujas. Ārvalstniekiem atļauts izceļot no valsts.

Maldīvu salas - liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Bangladešu vai atsevišķiem Dienvidkorejas reģioniem.

Malta – atcelti ienākoši un izejošie avioreisi no Itālijas, Šveices, Vācijas, Francijas, Spānijas un apturēta kuģu satiksme no Itālijas. No 21.marta apturēti visi Maltā ienākošie avio komercreisi. No 23.marta AirMalta organizē izejošos reisus uz Londonu, Parīzi, Amsterdamu, Briseli, Frankfurti, Vīni, lai nodrošinātu ārvalstnieku izceļošanu.

Maroka – no 13.marta ir slēgta robeža ar Spānijas autonomajām pilsētām Seutu un Melilju valsts ziemeļos.  No 17.marta slēgti visi komerciālie avio un jūras pārvadājumi ar Franciju, Austriju, Dāniju, Grieķiju, Šveici, Zviedriju, Norvēģiju, Turciju, Libānu, Ēģipti, Bahreinu, Arābu emirātiem, Omānu, Jordāniju, Tunisiju, Senegālu, Mauritāniju, Nigēru, Mali, Čadu, Kanādu un Brazīliju.

Maurīcija – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Dienvidkoreju vai Spāniju.

Māršalu salas – liegta ieceļošana valstī visiem ārvalstniekiem.

Melnkalne – noteikts aizliegums visiem ārvalstniekiem ieceļot Melnkalnē. Valstī var ieceļot tikai Melnkalnes pilsoņi, kā arī ārvalstnieki, kuriem ir pastāvīgā vai termiņuzturēšanās atļauja Melnkalnē. Aizliegta starptautiskā pasažieru vilcienu un autobusu satiksme, kā arī atcelti visi aviokompānijas Montenegro Airlines lidojumi. Līdz 2.aprīlim aizliegta kuģu un jahtu iebraukšana Bar, Budva, Kotor, Kumbor-Portonovi, Tivat un Zelenika ostās

Mikronēzija – ceļotājiem no valstīm ar apstiprinātiem inficēšanās gadījumiem pirms ieceļošanas 14 dienas jāpavada paškarantīnā.

Moldova – no 17. marta līdz 31. martam Moldovā ir aizliegta jebkāda veida ieceļošana ārvalstniekiem (arī pa zemes ceļiem), izņemot personas kuriem Moldovā ir pastāvīgā dzīvesvieta vai uzturēšanās atļauja. No 17. marta plkst. 00.00 tiek slēgta pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu ar visām valstīm.

Mongolija – robežas slēgtas.

Nepāla – no 20.marta plkst.00.00 aizliedz iebraukt valstī ceļotājiem,kuri uzturējās tranzītā vai atlidoja no Eiropas, rietumāzijas, Golfa reģiona valstīm, kā arī Turcijas Malaizijas, Dienvidkorejas un Japānas. Indija aizvērusi sauszemes robežas ar Nepālu (ir pāris izņēmumi), aizvērtas visas sauszemes robežas ar Ķīnu.

Niue – visiem ceļotājiem, kuri pēdējo 30 dienu laikā ceļojuši uz Ķīnu, 14 dienas jāpavada vīrusa neskartā valstī un 3 dienas pirms ieceļošanas Niue ir jāsaņem ārsta slēdziens.

Norvēģija – no 16.marta plkst. 8.00 Norvēģijas ostas un lidostas tiek slēgtas.

Palau Republika – uz laiku apturēti lidojumi no Ķīnas, t.sk. tiešie reisi no Honkongas un Makao. Liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Honkongu vai Makao.

Polija – valstī ieviesti ierobežojoši drošības pasākumi:  no 15.03. plkst. 00.01 atjaunota robežkontrole (robežšķērsošanas ierobežojumi šobrīd ir spēkā līdz 13. aprīlim), ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņēmums ir ārvalstnieki, kas oficiāli strādā vai legāli, pastāvīgi uzturas Polijā, kā arī Polijas pilsoņu laulātie un bērni); ārvalstnieki nevar šķērsot Poliju tranzītānetiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole, pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Portugāle – sākot ar 17.martu, slēgta gaisa un sauszemes satiksme ar Spāniju. Sākot no 19.03., Portugāle apturēja gaisa satiksmi ar valstīm ārpus ES (ar dažiem izņēmumiem).

Rumānija kopš 22.03. ārvalstniekiem liegta ieceļošana Rumānijā (izņēmums ir ārvalstnieki, kuri oficiāli strādā vai legāli, pastāvīgi uzturas Rumānijā, kā arī Rumānijas pilsoņu laulātie un bērni); ārvalstnieki nevar šķērsot Rumāniju tranzītā (izņemot gadījumus, kad Rumānija, saskaņojot ar kaimiņvalstīm, tiek šķērsota caur speciālu tranzīta koridoru). No16. marta uz 30 dienām valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, no 25. marta visā valstī noteikta karantīna (personas, kas ieradušās Rumānijā sākot ar 25. martu, tiek pakļautas karantīnai uz noteikti laika posmu).  No 9. līdz 23. martam atcelti visi avioreisi, no 10. līdz 31. martam - visi autobusu reisi un no 12. līdz 31. martam visi vilcienu reisi starp Rumāniju un Itāliju. No 18. līdz 31. martam atcelti visi avioreisi starp Rumāniju un Spāniju. No 25. marta uz 14 dienām atcelti visi komerciāla rakstura avioreisi starp Rumāniju un Vāciju, kā arī starp Rumāniju un Franciju. 

Saūda Arābija – no 15.marta aptur visus starptautiskos lidojumus.

Seišelu salas – aviokompānijas neuzņem (ieteikts neuzņemt) reisā personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu.

Sentvinsenta un Grenadīnas – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Itāliju, Japānu, Ķīnu (ieskaitot Honkongu un Makao), Dienvidkoreju vai Singapūru.

Serbija – no 20.marta plkst. 8.00 visi robežšķērsošanas punkti ir slēgti visiem autotransporta, dzelzceļa un ūdens transporta pasažieriem. Izņemot kravas automašīnas neviens cits nevarēs iekļūt Serbijā. Starptautiskā gaisa satiksme no Nišas lidostas ir apturēta uz nenoteiktu laiku

Singapūra – no 23.marta plkst 23.59 aizliegts jebkāds tranzīts caur Singapūru. 

Slovākija – no 13.marta plkst 7.00 ieviesti būtiski ceļošanas ierobežojumi: slēgtas visas trīs starptautiskās lidostas, kā arī starptautisko vilcienu un autobusu satiksme (izņemot kravu transportu un preču piegādes).

Slovēnija – Slovēnijas Veselības ministrijas ir pieņēmusi lēmumu no 11.marta plkst.18.00 ierobežot Slovēnijas un Itālijas robežas šķērsošanas iespējas, atstājot tikai sešus darbojošos kontrolpunktus: Rateče, Robič, Vrtojba, Fernetiči, Škofije un Krvavi Potok. Visi pārējie robežšķērsošanas punkti uz Slovēnijas un Itālijas robežas ir slēgti. No 17.marta plkst.00.00 līdz 30.martam plkst.24.00 aizliegti starptautiskie gaisa satiksmes pasažieru pārvadājumi.

No 12.marta pasažieru vilcienu un autobusu satiksme starp Itāliju un Slovēniju ir apturēta.

Somija – no 19.marta slēgtas robežšķērsošanas vietas un ieviesta robežkontrole. Ārkārtas likums darbosies vismaz līdz 13.aprīlim. Somijā dzīvojošie ārzemnieki drīkst izbraukt no valsts. Iebraukt drīkst, ja ir dokuments, kas apliecina, ka Somija ir rezidences valsts.

Spānija – naktī uz 16.martu Spānija pilnībā slēdza savas sauszemes robežas, pašlaik vēl nav slēgtas lidostas un ostas. Pilnībā ir slēgta robeža ar Maroku un netiek ielaists neviens kuģis Spānijas teritorijā.

St.Lucija – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju vai Singapūru.

Šveice – sākot no 25.03.2020. Šveicē pastāv vispārējs aizliegums ieceļošanai no visām valstīm, izņemot Lihtenšteinu.

Izņēmumi attiecas uz šādām personu kategorijām – Šveices pilsoņi, personas, kurām Šveicē ir uzturēšanās atļauja, diplomāti, personas ar Ci un G atļaujām, ES un EES pilsoņi, kuri ceļo darba jautājumos, mediķi, D vīzas turētāji, personas, kurām ir absolūtā nepieciešamība.

Šrilanka – no 18.marta ienākošā starptautiskā pasažieru satiksme slēgta, ļauts būt tranzītā, maksimums 6 stundas. 

Tadžikistāna – no 20.marta slēgtas visas lidostas, visi lidojumi atcelti līdz 1.maijam.

Taizeme – uz laiku apturēta vīzu izsniegšana uz robežas personām no Bulgārijas, Butānas, Ķīnas (izņemot Honkongas un Makao), Kipras, Etiopijas, Fidži, Gruzijas, Indijas, Kazahstānas, Maltas, Meksikas, Nauru, Papua Jaungvinejas, Rumānijas, Krievijas, Saūda Arābijas, Taivānā, Uzbekistānā un Vanatu. Bezvīzu režīms ir atcelts personām no Itālijas, Dienvidkorejas un Honkongas.

Tonga – personām, kuras ieceļo valstī no Ķīnas (arī tranzītā), būs nepieciešama karantīna kādā no vīrusa neskartajiem punktiem.

Trinidada un Tobago – liegta ieceļošana valstī personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā apmeklējušas Ķīnu, Irānu, Itāliju, Japānu, Dienvidkoreju vai Singapūru.

Turcija – SVARĪGI!!! No 21.marta plkst.17.00 Turcijā netiks ielaisti Latvijas valstspiederīgie. No 27.marta Turkish Airlines veiks starptautiskos lidojumus tikai uz 5 vietām -  Maskavu, Adisabebu, Ņujorku, Vašingtonu un Honkongu. Iekšzemes un kravas reisi nav apturēti. Slēgta sauszemes robeža ar Gruziju, slēgti robežkontroles punkti ar Grieķiju (Ipsala Land Border Gate, Pazarkule Land Border Gate, Uzunköprü Railway Border Gate) un ar Bulgāriju (Kapıkule Land Border Gate, Kapıkule Railway Border Gate, Dereköy Land Border Gate) un apturēti lidojumi ar Azerbaidžānu. 19.martā plkst.00.00 slēgta sauszemes robeža ar Bulgāriju un Grieķiju, kā arī jūras robeža ar Grieķiju.

Turkmenistāna – slēgta robeža ar Irānu, Kirgizstānu un Uzbekistānu. Tāpat valdība aizliegusi visus starptautiskos lidojumus līdz 31.maijam.

Ukraina – Valsts prezidents ir izdevis rīkojumu, kas paredz, ka no 16.marta plkst. 00.01 līdz 2020. gada 24. aprīlim visiem ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Ukrainā ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu. Preču pārvadājumi turpināsies.

Ungārija – no 17.marta vispārējs aizliegums ārvalstnieku ieceļošanai Ungārijā.

Urugvaja – daļēji slēgta Urugvajas robežu. Piemērot 14 dienu karantīnu personām ar vīrusa simptomiem ieceļojušām no riska valstīm: Ķīna, Dienvidkoreja, Japāna, Singapūra, Irāna, Spānija, Itālija, Francija un Vācija. Tāpat ierobežojumus var piemērot uz lidojumiem no valstīm, kurās ir paziņots par vairākiem saslimšanas gadījumiem un ar kurām Urugvajai nav tiešo reisu. Ir aizliegta nokāpšana kruīzu pasažieriem un apkalpei. No 18.marta ir apturēta aviosatiksme ar ASV.

Uzbekistāna – no 16. marta pārtraukta avio un auto satiksme ar ārvalstīm, no 19.marta – arī dzelzceļa satiksme. Noteikts liegums ārvalstu pilsoņu iebraukšanai Uzbekistānas teritorijā un Uzbekistānas pilsoņu izbraukšanai no valsts.

Vācija – no 14.marta noteikti papildu piesardzības pasākumi Covid-19 ierobežošanai. Šobrīd zināms, ka Vācija no 16.marta plkst. 8.00 slēdz savu robežu ar Franciju, Austriju un Šveici. No 18.marta ir ieviestas ienākošās gaisa un kuģu satiksmes kontroles lidojumiem no Itālijas, Spānijas, Austrijas, Francijas, Luksemburgas, Dānijas un Šveices.

Vjetnama – no 22.marta liegta ieceļošana. Atsevišķos gadījumos var tikt atļauta ieceļošana biznesa vai dienesta apsvērumu dēļ, ja Covid-19 testi ir negatīvi. Tiek noteikta 14 dienu karantīna.

Ziemeļkoreja – visiem tūristiem liegta ieceļošana valstīm, personām, kuras ieceļojušas valstī biznesa vai dienesta apsvērumu dēļ, tiek noteikta 14 dienu karantīna.

Ziemeļmaķedonija – no18.marta slēgtas visas sauszemes robežas ārvalstnieku ieceļošanai. Ieceļošana valstī atļauta tikai ārvalstniekiem ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju un to ģimenes locekļiem, citām personām ar speciāli izsniegtu atļauju, ārvalstniekiem, kas veic preču piegādi.  

Zviedrija – ieceļošana Zviedrijā tikai no EEA valstīm un Šveices. No citām valstīm atļauts ieceļot Zviedrijas pilsoņiem EEA pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, personām, kuras pastāvīgi dzīvo Zviedrijā.