Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Belizā ir viens no augstākajiem slepkavību rādītājiem uz vienu iedzīvotāju pasaulē. Ir pieaudzis vardarbīgu incidentu skaits arī pret tūristiem, tāpēc aicinām ceļotājus rūpēties par savu personīgo drošību, kā arī ievērot īpašu piesardzību uzturoties Belizas/Gvatemalas pierobežā.

Viesuļvētru sezona Belizā parasti ilgst no jūnija līdz novembrim. Aicinām sekot Pasaules Meteoroloģijas organizācijas un Nacionālā viesuļvētru centra atjauninājumiem vietējā un starptautiskā mērogā.

Valsts dienvidu daļā, jo īpaši Stīnkrīkā un Toledo, lietavu periodā iespējami plūdi.

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu vai pārvadāšanu.

Pārliecinieties, vai jums ir pietiekami daudz naudas, jo ne vienmēr ir iespējams samaksāt ar bankas karti.

Vienmēr glabājiet savas pases un autovadītāja apliecības kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Belizā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 30 dienām. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Belizā ministrija aicina sazināties ar Belizas Augsto Komisiju Londonā (Belize High Commision).

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas brīža valstī.

Noderīga informāciju par vietējiem ceļojumiem skatāma Belizas Tūrisma valdes mājaslapā.

Veselība

Belizā ir ierobežotas iespējas saņemt medicīnisko palīdzību, neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa numurs 911.

Nopietnos medicīniskos gadījumos pacienti parasti tiek evakuēti uz ASV (uz pacienta rēķina). Pārliecinieties, vai jums ir atbilstoša ceļojuma veselības apdrošināšana un pieejami līdzekļi, lai segtu jebkuras ārstniecības izmaksas ārzemēs un repatriāciju.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtējā situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.