Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Haiti. Apmeklējot Haiti, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā KaralisteASVAustrālijaKanāda (angļu valodā)Francija (franču valodā)Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem, ieceļošanai Haiti uz laiku līdz 30 dienām, vīza nav nepieciešama, bet avio pārvadātājs var lūgt uzrādīt atpakaļceļa biļeti. Latvijas nepilsoņiem, ieceļošanai Haiti, ir jānoformē ieceļošanas vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var iegūt Haiti vēstniecībā Beļģijas Karalistē pa tālr:.+32 2 649 73 81 vai ambassade@amb-haiti.be, kā arī Vācijas Federatīvajā Republikā pa tālr: +49 30 88 55 41 34, vai amb.allemagne@diplomatie.ht. Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Haiti. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt pie Latvijas goda konsula Anne-Rose Christa Schön, pa         e-pastu: consulathonorairelettonie@gmail.comarschoen_arca@outlook.com, vai tālruņa numuru +509 37 01 05 93, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.