Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Liela daļa starptautisko avioreisu uz/ no valsts ir pārtraukti. Ieceļošana Turkmenistānā atļauta tikai ar vīzām un ielūgumu, kas apstiprināts Turkmenistānas Valsts migrācijas dienestā.

Ieceļojot no ārvalstīm ir jāuzrāda kāds no šiem sertifikātiem:

  • Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka pēc pēdējās vakcīnas ir pagājušas vismaz 42 dienas;
  • Sertifikāts, kas apliecina, ka personai ir antivielas (Covid-19 pārslimošanas sertifikāts).

Papildus visiem ieceļotājiem tiek veikts Covid-19 tests pēc ieceļošanas. Izmaksas aptuveni 43 USD apmērā jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Atkarībā no ieceļošanas mērķa var tikt piemērota pašizolācija līdz 7 dienām. 

Valsti nav atļauts šķērsot tranzītā.

Drošības situācija

Lai arī terorisma draudu līmenis valstī ir zems un politiskā situācija stabila, aicinām ceļotājus izvairīties no demonstrāciju vietu apmeklēšanas.

Iesakām izvairīties no ceļošanas uz pierobežas reģioniem ar Afganistānu un Irānu, jo šajos reģionos atsevišķās vietās var būt nepieciešamas speciālas ieceļošanas atļaujas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Turkmenistānā ir nepieciešama vīza. To var noformēt Turkmenistānas vēstniecībā Baltkrievijā, kā arī ieceļojot Ašhabadas Starptautiskajā lidostā. Sīkāku informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem vīzas noformēšanai var skatīt Turkmenistānas vēstniecības Baltkrievijā mājas lapā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Ja valstī plānots valstī uzturēties ilgāk par 3 dienām, nepieciešams reģistrēties Migrācijas dienestā.

Mobilo telefonu sakari un interneta viesabonēšanas pakalpojumi valstī nav nodrošināti labā kvalitātē.

Vietējie likumi un paražas

Aicinām visa ceļojuma laikā ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo policijai ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti.

Aizliegts fotografēt militāros un valsts nozīmes objektus, kā arī piemēram- tirdzniecības vietas tirgos, lidostu, valdības ēkas, tiesībsargājošas iestādes.

Smēķēšana uz ielas atļauta tikai speciāli apzīmētās vietās. Tabakas izstrādājumu dāvināšana ir likuma pārkāpums.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.