Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Etiopijas Federatīvajā Demokrātiskajā Republikā. Apmeklējot Etiopiju, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Etiopijā ir vajadzīga vīza. Saskaņā ar Etiopijas Ārlietu ministrijas sniegto informāciju, jebkuras valsts pilsonis pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt tikai Etiopijas oficiālajā tīmekļa vietnē: https://www.evisa.gov.et/#/home. Ar šo e-vīzu ceļotāji drīkst ieceļot Etiopijā tikai caur Adisabebas starptautisko lidostu (Addis Ababa Bole International Airport). Ja ieceļošana plānota caur citiem robežšķērsošanas punktiem, pirms ceļojuma ir jānoformē vīza Etiopijas vēstniecībā Beļģijā: https://ethiopianembassy.be/en/ .

Pasei jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus no ieceļošanas dienas Etiopijā. Lūdzam pārliecināties, ka pasē ir vismaz divas brīvas lappuses atzīmju izdarīšanai par robežas šķērsošanu.

Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Vienlaikus jāņem vērā, ka iespēja saņemt konsulāro palīdzību ārpus Etiopijas galvaspilsētas Adisabebas var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.