Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Sakarā ar drošības situāciju reģionā, Pafas (Paphos) un Larnakas lidostās ir ieviesti papildu drošības pasākumi gan lidostu teritorijās, gan ap tām esošajās teritorijās. Tādējādi, pasažieri tiek aicināti ierasties lidostā vismaz trīs (3) stundas pirms plānotā lidojuma laika.

Savukārt pieeja abu lidostu termināļu ēkām būs atļauta vienīgi un tikai taksometriem. Autovadītāji, kuri vēlas uzņemt vai atstāt pasažierus, var iebraukt citās, šim nolūkam paredzētajās vietās. Autovadītāji tiek lūgti ievērot policijas norādījumus.

Pasažieri tiek aicināti pārbaudīt aktuālo informāciju lidostu mājaslapās: Hermes Airports website vai Facebook .

Drošības situācija

Informējam, ka saskaņā ar Kipras likumiem legālas iebraukšanas un izbraukšanas vietas Kiprā ir ostas un lidostas, kas atrodas valdības kontrolētajā teritorijā: Larnakas un Pafosas lidostas, Larnakas, Limasolas, Latsi un Pafosas ostas. Ierašanās Kiprā caur ostu vai lidostu, kas atrodas Kipras valdības nekontrolētajā salas ziemeļu daļā, tostarp Erkanas lidosta, tiek uzskatīta par nelikumīgu.

Buferzonas šķērsošana virzienā no Kipras ziemeļdaļas uz Kipras Republikas brīvo teritoriju ir atļauta tikai Kipras pilsoņiem un personām, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Kiprā.

Citas personas buferzonu var šķērsot vienīgi humānu iemeslu dēļ (nopietnas veselības problēmas vai steidzama medicīniskā palīdzība, ģimenes locekļa nāve) uzrādot attiecīgu dokumentālu pierādījumu.

Vēršam uzmanību, ka Kipras ziemeļdaļa nav Kipras Republikas valdības kontrolē, un Latvija neatzīst Kipras ziemeļdaļas pārvaldi. Tādēļ Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ieceļo Kipras ziemeļdaļā, iespējas saņemt konsulāro palīdzību ir ierobežotas. Aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ieceļot minētajā teritorijā!

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Kiprā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Kiprā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Latvijas valstspiederīgajiem nav ierobežojumu ieceļot Kiprā.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, kas pārstāv Latvijas intereses Kiprā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

Tāpat ir iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Neoclis Nicolaou, pa e-pastu: latvian-consulate@interorient.com, vai tālruņa numuru +357 25 840 300; +357 25 840 301.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas