Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.
Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.
Starptautiskie un vietējie avioreisi ir atļauti, bet pirms ceļojuma informāciju par reisu jāpārbauda. Vairāk informācijas par Horhe Čavesa starptautiskās lidostas darbu: https://www.lima-airport.com/eng
Drošības situācija
Protesti un manifestācijas visā valstī var sākties pēkšņi, kā rezultātā var tikt bloķēti ceļi, iespējama arī lidostu slēgšana. Ārlietu ministrija lūdz ceļotājus rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību un atrodoties valstī regulāri sekot līdzi notikumu attīstībai plašsaziņas līdzekļos un sociālajās vietnēs un sekot Peru iestāžu rekomendācijām.
Peru atrodas seismiski aktīvā zonā. Iespējami vulkānu izvirdumi un zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, dubļu lavīnas un cunami. Lietus sezona valstī ilgst no novembra līdz aprīlim. Spēcīgās lietusgāzes var vietām izraisīt plūdus, zemes un dubļu nogruvumus, kā rezultātā var tikt bojāta infrastruktūra un traucēta satiksme.
Plānojot braucienu uz Peru vai atrodoties valstī, aicinām sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī vietējās varas iestāžu norādījumiem. Aktuālā informācija ceļotājiem angļu un spāņu valodās par situāciju valstī pieejama Peru Tūrisma ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.peru.travel/iperu.aspx.
Aicinām ceļotājus būt īpaši uzmanīgiem atrodoties Peru – Ekvadoras un Peru – Kolumbijas robežu tuvumā un šķērsot robežas tikai oficiālajos robežšķērsošanas punktos. Peru - Ekvadoras robežas teritorijās, īpaši Cordillera del Cóndor reģionā, drošības apdraudējumu rada sauszemes mīnas. Peru – Kolumbijas robežas teritorijā iespējamas bruņotu partizāņu darbības, kas saistītas ar narkotiku tirdzniecību.
Ielu noziedzība, tostarp zādzības un uzbrukumi, ir bieži sastopami valsts lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām būt īpaši piesardzīgiem.
Vietējie likumi un paražas
Ārlietu ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.
Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus vai šo dokumentu kopijas.
Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Peru ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 3 mēnešus pusgada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Peru nepieciešams saņemt vīzas. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Peru vēstniecību Somijā.
Pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.
Ieceļojot Peru, pārliecinieties, ka Jūsu pasē tiek iespiests ieceļošanas zīmogs. Tāpat ieceļojot pa sauszemi no Ekvadoras vai Bolīvijas, Jums ir jādodas uz tuvāko Imigrācijas biroju, lai iespiestu šādu ieceļošanas zīmogu. Ja šāda ieceļošanas zīmoga nav, pirms izbraukšanas no valsts jāvēršas Peru galvenajā Imigrācijas pārvaldē Limā, lai noformētu izbraukšanas atļauju.
Aicinām ievērot uzturēšanās noteikumus Peru, jo no 2021. gada 20. augusta tūristiem tiek piemērota soda nauda par katru dienu virs atļautā uzturēšanās termiņa.
Veselība
Peru pastāv risks inficēties ar Denges drudzi, Zika vīrusu, dzelteno drudzi. Denges drudža sezona ik gadu sākas novembrī. 2020. gadā ieviesto COVID-19 ierobežojumu dēļ valstī netika veikti nepieciešamie aizsardzības un profilakses pasākumi, līdz ar to Denges drudža uzliesmojums ir īpaši ievērojams. Peru varas iestādes aicina iedzīvotājus drudža smagāk skartajos rajonos pievērst pastiprinātu uzmanību preventīvajiem pasākumiem un lietot aizsarglīdzekļus pret moskītiem (pretodu līdzekļi, aizsargtīkli, u.tml.).
Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Raul Santiago Lozano-Merino pa e-pastu: rlozano@consuladoletonialima.com vai zverovkina@consuladoletonialima.com, vai tālruņa numuru: +51 950 957 508 vai +51 951 910 685.
Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.
Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.
Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.