Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Peru. Apmeklējot Peru, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Peru ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās valstī nepārsniedz 3 mēnešus pusgada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Peru nepieciešams saņemt vīzas. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Peru vēstniecību Somijā.

Ieceļojot Peru pārliecinieties, ka Jūsu pasē tiek iespiests ieceļošanas zīmogs. Tāpat ieceļojot pa sauszemi no Ekvadoras vai Bolīvijas, Jums ir jādodas uz tuvāko Imigrācijas biroju, lai iespiestu šādu ieceļošanas zīmogu. Ja šāda ieceļošanas zīmoga nav, pirms izbraukšanas no valsts jāvēršas Peru galvenajā Imigrācijas pārvaldē Limā, lai noformētu izbraukšanas atļauju. Aicinām ievērot uzturēšanās noteikumus Peru, jo no 2021. gada tūristiem tiek piemērota soda nauda par katru dienu virs atļautā uzturēšanās termiņa.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Raul Santiago Lozano-Merino pa e-pastu: rlozano@consuladoletonialima.com vai zverovkina@consuladoletonialima.com, vai tālruņa numuru: +51 950 957 508 vai +51 951 910 685.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.