❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Somālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Egal starptautiskā lidosta ir atvērta komercreisiem.

Ieceļojot Somālijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. Pilnībā vakcinēti ceļotāji no šīs prasības ir atbrīvoti, vakcinācijas apliecinājumam jābūt izdrukātā veidā.

Lidostā tiek veikta veselības pārbaude.

Ieceļojot Somālilendā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 96 stundas pirms ieceļošanas. Ja ieceļošanas prasība nav izpildīta, 14 dienas karantīnā jāpavada valdības apstiprinātā uzturēšanās vietā, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.

Sauszemes robežai ar kaimiņvalstīm var būt ierobežojumi robežšķērsošanā. Aicinām iepazīties ar ieceļošanas nosacījumiem rūpīgi pirms plānotā ceļojuma, īpaši, ja plānots apmeklēt Etiopiju, Džibutiju vai Keniju.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā saspringto drošības situāciju valstī, kā arī to, ka šajos apstākļos konsulāro palīdzību ceļotājiem nav iespējams nodrošināt, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Somāliju.

Somālijā pastāv augsti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi. Īpaša piesardzība jāievēro uzturoties sabiedriskās vietās, kuras vienlaikus apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi. Islāma radikāļu grupējuma Šabāb (al-Shabaab) uzbrukumi īpaši vērsti pret ārzemniekiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem.

Ņemot vērā pirātisma draudus, iesakām izvairīties no ceļošanas Somālijas teritoriālajos ūdeņos, Adenas līcī un Indijas okeāna ziemeļrietumos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem dodaties uz Somāliju, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza, ko iespējams noformēt tuvākajā Somālijas vēstniecībā. Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastupalidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.   Tā kā valstī nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecības, iespēja sniegt konsulāro palīdzību ir ļoti ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.