Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Mauritānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Kopš 2020. gada 10. septembra pakāpeniski ir atsākti starptautiskie aviopārvadājumi ar Mauritāniju. Vienlaikus nepieciešams ņemt vērā, ka Covid-19 pandēmijas dēļ valsts īsā laikā var atkal ieviest jaunus ierobežojumus.  

Ieceļojot Mauritānijā, ikvienam nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 pilnas vakcinācijas sertifikātu vai arī apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām (tas neattiecas uz pasažieriem, kas ir jaunāki par 12 gadiem).

Visiem ieceļotājiem tiks veikta temperatūras mērīšana un būs jāaizpilda anketa par veselības stāvokli. Ja ierašanās laikā ieceļotājam tiks konstatēta paaugstināta temperatūra, būs jāveic Covid-19 antigēna ātrais tests. Gaidot testa rezultātu, personai ir jādodas 10 dienu pašizolācijā, kuru drīkst pārtraukt, tiklīdz tiek saņemts negatīvs testa rezultāts.

Atrodoties valstī nepieciešams ievērot dažādus piesardzības pasākumus, tostarp, sabiedriskajā transportā un publiskās vietās jāvalkā sejas maska, kā arī jāievēro 1,5 metru distancēšanās.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neapmeklēt Mauritāniju, ņemot vērā pieaugošos terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudus. Iesakām ievērot piesardzību, atrodoties vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits - pludmalēs, viesnīcās, restorānos, kā arī tūrisma apskates objektu tuvumā.

Īpaši bīstamas ir šādas provinces valsts austrumu un rietumu daļā: Tīris Zemmūra (Tiris Zemmour), izņemot Zueratu (Zouérat), Adrāras (Adrar) province Ātāras (Atar) austrumos, Taganta (Tagant), Austrumhoda (Hodh El Chargui), Rietumhoda (Hodh El Gharbi), Asāba (Assaba) un Gidimaka (Guidimaka), kā arī teritorijas 25 kilometru rādiusā no Rietumsahāras (Western Sahara) robežas, izņemot ceļu no Nuadibu (Nouadhibou) ostas līdz Nuakšotai (Nouakchott).

Vietējie likumi un paražas

Mauritānijā valdošā reliģija ir islāms. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju, draud cietumsods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Mauritānijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību, ielidojot Nuakšotas (Nouakchott) lidostā, var saņemt Mauritānijas vēstniecībā Vācijā.

Veselība

Mauritānijā medicīniskās palīdzības pakalpojumu piedāvājums ir ierobežots. Aicinām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas gadījumā arī uz Dienvidāfrikas Republiku vai Latviju.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.