Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.
Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.
Drošības situācija
Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neapmeklēt Mauritāniju, ņemot vērā pieaugošos terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudus. Iesakām ievērot piesardzību, atrodoties vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits - pludmalēs, viesnīcās, restorānos, kā arī tūrisma apskates objektu tuvumā.
Īpaši bīstamas ir šādas provinces valsts austrumu un rietumu daļā: Tīris Zemmūra (Tiris Zemmour), izņemot Zueratu (Zouérat), Adrāras (Adrar) province Ātāras (Atar) austrumos, Taganta (Tagant), Austrumhoda (Hodh El Chargui), Rietumhoda (Hodh El Gharbi), Asāba (Assaba) un Gidimaka (Guidimaka), kā arī teritorijas 25 kilometru rādiusā no Rietumsahāras (Western Sahara) robežas, izņemot ceļu no Nuadibu (Nouadhibou) ostas līdz Nuakšotai (Nouakchott).
Vietējie likumi un paražas
Mauritānijā valdošā reliģija ir islāms. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.
Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju, draud cietumsods.
Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Mauritānijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību, ielidojot Nuakšotas (Nouakchott) lidostā, var saņemt Mauritānijas vēstniecībā Vācijā.
Veselība
Mauritānijā medicīniskās palīdzības pakalpojumu piedāvājums ir ierobežots. Aicinām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas gadījumā arī uz Dienvidāfrikas Republiku vai Latviju.
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.
Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.
Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.
Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.