Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Valstī pieaudzis bruņotu laupīšanu un vardarbīgu noziegumu risks.

Festivālu sezonas laikā aicinām neapmeklēt nomaļas vietas, kā arī ievērot piesardzību ielu ballītēs diennakts tumšajā laikā. Vietējā policija neiesaka nēsāt spilgtas un uzkrītošas rotaslietas, īpaši Bridžtounas apkārtnē.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Pārvietojoties jāizmanto licenzēti taksometri.

Vietējie likumi un paražas

Kamuflāžas apģērba nēsāšana ir aizliegta. Par šāda apģērba nēsāšanu vai importu var piespriest ievērojamus naudas sodus un apģērbs tiks konfiscēts.

Publiska attiecību demonstrēšana publiskās vietās var tikt vērtēta neviennozīmīgi, kā arī izraisīt negatīvu, naidīgu attieksmi vai pat draudēt ar ieslodzījumu.

Narkotiku glabāšana vai pārvešana ir smags noziegums, par ko draud naudas sods 25 līdz 70 tūkstoši USD un cietumsods 5 līdz 25 gadi vai pat mūža ieslodzījums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Barbadosā bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laikaposmā. Par Latvijas nepilsoņu ieceļošanu Barbadosā aicinām vērsties Barbadosas Augstajā Komisijā Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Vairāk informācijas par nosacījumiem ieceļošanai Barbadosā: šeit.

Veselība

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Tāpat reģionā konstatēta saslimšana ar Čikunguņjas drudzi un Denges drudzi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtējā situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.