❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kataras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Detalizēta informācija par Covid-19 ierobežojumiem pieejama Kataras Veselības ministrijas tīmekļa vietnē. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

2021. gada 5. janvārī Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte vienojās normalizēt attiecības ar Kataru, tādēļ pamazām tiek atcelti ierobežojumi gaisa satiksmei starp šīm valstīm. Aicinām ceļotājus, kuri dodas caur/uz Dohu, ieskaitot tos, kuriem ir apstāšanās vienā no iepriekš minētajām valstīm, pārliecināties par reisa aktualitāti.

Saistībā ar terorisma draudiem, kā arī saspīlējumu reģionā iesakām ceļotājiem ievērot piesardzību, apmeklējot Kataru un uzturoties sabiedriskās vietās, ko apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi.

Vietējie likumi un paražas

Aicinām ceļotājus pirms Kataras apmeklējuma rūpīgi iepazīties ar vietējiem likumiem un paražām, jo tie būtiski atšķiras no Latvijā ierastā. Cieniet vietējās tradīcijas, likumus un reliģiju un ar savu rīcību, uzvedību vai apģērbu neaizskart vietējo iedzīvotāju godu un cieņu, it īpaši svētā mēneša Ramadāna laikā, kā arī apmeklējot reliģiskas nozīmes vietas. Atgādinām, ka valdības un militāru objektu fotografēšana un filmēšana ir aizliegta, un par šādu rīcību var tikt piemērots arests. Vietējo iedzīvotāju un reliģisku norišu, objektu fotografēšana, un filmēšana, var izraisīt asu nosodījumu.

Alkohola ievešana valstī ir aizliegta, tāpat kā tā lietošana vai atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī. Vienlaikus atgādinām, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargs sods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laika posmā un ieceļošanas mērķis ir tūrisms, Latvijas pilsoņi ieceļošanas vīzu ieceļošanai Katarā var saņemt Dohas starptautiskajā lidostā, uzrādot pilsoņa pasi, kas derīga vēl vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas un atpakaļ ceļa biļeti. Ja ieceļošanai Katarā tiek izmantots sauszemes vai jūras ceļš, vīza pirms plānotā ceļojuma jāsaņem Kataras vēstniecībā Polijā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Katarā vīza jāsaņem pirms brauciena Kataras vēstniecībā Polijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par tropisko slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču vēršam uzmanību, ka iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.