Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Kirgīzu Republikā. Apmeklējot Kirgīzu Republiku, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā KaralisteASVAustrālijaKanāda (angļu valodā)Francija (franču valodā)Vācija (vācu valodā).

No 2016. gada 19. decembra Latvijas valstspiederīgajiem nav nepieciešams reģistrēties Kirgizstānas kompetentajās iestādēs, ja plānotā uzturēšanās valstī nepārsniedz 60 darba dienas. Latvijas pilsoņi Kirgizstānā var uzturēties bez vīzas 60 dienas 120 dienu laika periodā. Savukārt nepilsoņiem jāsaņem vīza. Pasei jābūt derīgai sešus mēnešus no ieceļošanas brīža. Latvijas nepilsoņi tūrisma un biznesa vīzas var saņemt elektroniski, reģistrējoties http://evisa.e-gov.kg/. E-pastā saņemtais vīzas apstiprinājums jāizdrukā un jāuzrāda ieceļojot Kirgizstānā. Ar E-vīzu var ieceļot Kirgizstānā, ja plānots šķērsot Ošas (Osh) vai “Ak-Jol” robežšķērsošanas vietas vai ieceļojot starptautiskajā lidostā “Manas” Biškekā (Bishkek). Vīzas ir iespējams saņemt arī Kirgizstānas vēstniecībā Baltkrievijā personīgi. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt pie Latvijas goda konsula Arstanbek Tazabekov, pa e-pastu: consulat97@gmail.com, vai tālruņa numuru +996 (312) 59 88 78; Mob: +996 (705) 70 98 88, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.