Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No 2022. gada 1.maija Kirgizstānā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai PCR tests. 

Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā – aicinām sazināties ar laboratoriju - “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: +992(312) 316074, 316333. 

Drošības situācija

Aicinām ievērot piesardzību, atrodoties publiskās vietās un sabiedrisko ēku tuvumā, kā arī pievērst uzmanību varas iestāžu paziņojumiem par drošību.
Iesakām atturēties no Kirgizstānas dienvidu reģionu, it īpaši Ošas (Osh), Batkenas (Batken) un Džalalabatas (Jalal-Abad) apgabalu apmeklējuma. Ievērojiet papildu piesardzību valsts pierobežu reģionos, jo atsevišķi pierobežas posmi var būt mīnēti.
Ja nepieciešams šķērsot Kirgizstānas-Uzbekistānas robežu, aicinām izmantot tikai oficiāli atzītos robežas pārejas punktus. Pierobežas nekontrolētajos rajonos draudus var radīt nesprāgušu mīnu lauki.
Gan pilsētās, gan lauku apvidos ir iespējamas laupīšanas un zādzības, kuru biežākie upuri ir ārvalstnieki.
Aicinām visa ceļojuma laikā ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu - derīgu pasi vai pases kopiju, pretējā gadījumā policija var piemērot apcietinājumu. Pases kopiju iesakām uzglabāt atsevišķi no pases.


Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No 2016. gada 19. decembra Latvijas valstspiederīgajiem nav nepieciešams reģistrēties Kirgizstānas kompetentajās iestādēs, ja plānotā uzturēšanās valstī nepārsniedz 60 darba dienas.
Latvijas pilsoņi Kirgizstānā var uzturēties bez vīzas uz laiku līdz 60 dienām. Savukārt nepilsoņiem jāsaņem vīza. Pasei jābūt derīgai sešus mēnešus no ieceļošanas brīža. Latvijas nepilsoņi tūrisma un biznesa vīzas var saņemt elektroniski, reģistrējoties 
http://evisa.e-gov.kg/. E-pastā saņemtais vīzas apstiprinājums jāizdrukā un jāuzrāda ieceļojot Kirgizstānā.
Ar E-vīzu var ieceļot Kirgizstānā, ja plānots šķērsot Ošas (Osh) vai “Ak-Jol” robežšķērsošanas vietas vai ieceļojot starptautiskajā lidostā “Manas” Biškekā (Bishkek).
Vīzas ir iespējams saņemt arī ierodoties 
Kirgizstānas vēstniecībā Baltkrievijā personīgi.


Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.


Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Arstanbek Tazabekov, pa e-pastu: consulat97@gmail.com, vai tālruņa numuru +996 (312) 59 88 78; Mob: +996 (705) 70 98 88.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.