Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.
Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.
Drošības situācija
Valstī ir iespējami spontāni nemieri un politiski protesti, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai un ņemt vērā vietējo varas iestāžu norādījumus, būt piesardzīgiem un izvairīties no cilvēku masu pulcēšanās vietām un demonstrācijām.
Albānijas ziemeļu kalnainajos apvidos, kas robežojas ar Kosovas Republiku, joprojām ir daudz nesprāgušu lādiņu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību un ņemt vērā izvietotos brīdinājumus, apmeklējot minētās teritorijas.
Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpēties par savu personīgo mantu drošību, tai skaitā viesnīcu numuros un sabiedriskajā transportā piekrastes kūrortpilsētās un tūristu iecienītās vietās.
Albānijas ziemeļu reģionos no decembra līdz februārim iespējami plūdi, kas var ietekmēt ceļu satiksmi. Tāpat kalnainos apvidos intensīvas snigšanas laikā var būt traucēta transporta satiksme.
Albānija atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces. Aicinām ceļotājus sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī vietējās varas iestāžu norādījumiem.
Albānijā ir viens no augstākajiem rādītajiem Eiropā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita ziņā. Aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, piedaloties ceļu satiksmē.
Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas vienā ieceļošanas reizē. Latvijas nepilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas vienā ieceļošanas reizē.
Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.
Veselība
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , vai sazināties ar Latvijas goda konsulu Sokol Kraja, e-pasts: latvianconsulate.albania@kraco.al, tālruņa numurs: +355 69 89 72 433.
Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.
Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.
Aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.
Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.