Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Krievijas Federācija pastiprina teroristiskus uzbrukumus visā Ukrainas teritorijā, kā rezultātā visā Ukrainā var būt pārtraukumi elektroapgādes un ūdens padevē. Lūdzam visus pēc iespējas atstāt Ukrainas teritoriju.  Aicinām Latvijas valstspiederīgos nopietni izturēties pret gaisa trauksmi, un meklēt patvērumu nozīmētajās drošajās vietās.

Līdz 2024. gada 13. maijam Ukrainā ir pagarināts karastāvoklis, tāpēc aicinām šobrīd neceļot uz Ukrainu, jo nav iespēju garantēt Latvijas valstspiederīgo drošību Ukrainā. Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka ceļotāji var tikt pakļauti provokācijām un uzbrukumiem no Krievijas spēku puses visā Ukrainas teritorijā. Aktīvās karadarbības reģionos Latvijai nav praktisku iespēju nepieciešamības gadījumā sniegt ceļotājiem palīdzību. Latvijas valstspiederīgos, kas atrodas Ukrainā, aicinām sekot līdzi Ukrainas valsts iestāžu drošības norādēm, Ukrainas sociālajiem tīkliem.

Vēršam uzmanību, ka saistībā ar kara darbību Ukrainā ir apgrūtināta robežu šķērsošana, kā arī vēstniecībai ir ierobežotas iespējas sniegt konsulāros pakalpojumus. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza ieceļošanai Ukrainā, uzturoties valstī līdz 90 dienām 180 dienu laikā.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Ukrainā ir jānoformē vīza Ukrainas vēstniecībā Latvijā, informācija interneta vietnē: https://mfa.gov.ua/embassies/latviya

Pasei jābūt derīgai vēl 3 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Noderīga informācija par ieceļošanu Ukrainā: šeit.

Saskaņā ar spēkā esošajiem Ukrainas normatīvajiem aktiem iebraukt Krievijas Federācijas prettiesiski anektētajā Ukrainas administratīvajā teritorijā atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem, likumos noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju. Par neatļautu Ukrainas robežas šķērsošanu, ierodoties Krimā var iestāties likumā noteiktā atbildība, tai skaitā aizliegums turpmāk ieceļot Ukrainā. Detalizētu informāciju par ieceļošanas kārtību Krimā var saņemt Ukrainas vēstniecībā Latvijā, informācija interneta vietnē: https://mfa.gov.ua/consul/foreigners/entry-and-stay/vyizd-inozemciv-do-okupovanoyi-teritoriyi-ukrayini-avtonomnoyi-respubliki-krim

Vēršam uzmanību, ka Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Krimā Krievijas Federācija pieprasa arī Krievijas Federācijas vīzu, jo Krievijas Federācijas iestādes prettiesiski anektēto Ukrainas administratīvo teritoriju uzskata par Krievijas teritoriju. Tas nekādā gadījumā nemaina Latvijas Republikas oficiālo nostāju attiecībā uz nelikumīgi anektētās Krimas statusu.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ukrainā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.