Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Slovēnijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļojot Slovēnijā ir jāuzrāda viens no šiem dokumentiem:

  • ES digitālais COVID sertifikāts papīra vai digitālā formā ar QR kodu;
  • Trešo valstu digitālais Covid-19 sertifikāts papīra vai digitālā formā ar QR kodu, kas izdots kompetentajās trešo valstu iestādēs, ja tas satur to pašu informāciju ko ES digitālais COVID sertifikāts un ir angļu valodā;
  • Negatīvs PCR Covid-19 tests, veikts ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Austrālijā, Bosnijā un Hercegovinā, Izraēlā, Turcijā, Kanādā, Jaunzēlandē, Krievijā, Serbijā, Apvienotajā Karalistē un ASV, ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā;
  • Negatīvs antigēna (RAT) Covid-19 tests, veikts ES dalībvalstī, Šengenas līguma dalībvalstī, Austrālijā, Bosnijā un Hercegovinā, Izraēlā, Turcijā, Kanādā, Jaunzēlandē, Krievijā, Serbijā, Apvienotajā Karalistē un ASV, ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Slovēnijā;
  • Pozitīvs PCR tests, kas ir vecāks par 10 dienām, bet nav vecāks par 240 dienām;
  • Sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19, kas apliecina, ka:

- persona ir saņēmusi abas vakcīnas devas: Comirnaty (Biontech/Pfizer) vai Spikevax (Moderna), vai Sputnik V (Gamaleya National Centre of Epidemiology), vai CoronaVac (Sinovac Biotech), vai Sinopharm Covid-19 vakcīnu, vai Vaxzevria (AstraZeneca), vai Covishield (Serum Institute of India), vai divu minēto vakcīnu kombināciju;

vai

persona ir saņēmusi vienu  Janssen (Johnson and Johnson/Janssen-Cilag) vakcīnas devu.

  • Sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19 personai, kas atveseļojusies no Covid-19, kas apliecina, ka:

- persona ir saņēmusi vismaz vienu augstāk minēto vakcīnu devu;

- persona ir atveseļojusies no Covid-19 (pozitīvs PCR tests vai apliecinājums par saslimšanas simptomiem, kas nav vecāks par 240 dienām).

Ja persona nevar uzrādīt kādu no augstāk minētajiem dokumentiem, ieceļojot Slovēnijā, jāievēro 10 dienu pašizolācija. Ja ieceļotājs nav Slovēnijas rezidents un nevar pierādīt, ka viņam ir nodrošināta apmešanās vieta, kur ievērot pašizolācijas periodu, iebraukšana valstī var tikt liegta.

Bērniem, jaunākiem par 15 gadiem, ja ceļo kopā ar vecākiem/aizbildņiem, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un ievērot pašizolāciju, ja vecāki/aizbildņi var uzrādīt ES digitālo COVID sertifikātu, vai negatīvu PCR testu /ātro antigēnu  testu, vai vakcinācijas sertifikātu, vai medicīnas iestādes izziņu par Covid-19 pārslimošanu.

  • ja Slovēnija tiek šķērsota tranzītā, nav nepieciešams uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, atveseļošanās sertifikātu vai negatīvu testu.

Ar detalizētu informāciju par aktuālajiem ierobežojumiem un pašizolācijas ievērošanas izņēmumiem, aicinām iepazīties šeit.

Slovēnijas valdības ieviestie ierobežojumi valsts iekšienē cīņai ar Covid-19:

  • tūristu izmitināšanas vietas ir atvērtas;
  • sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta slēgtās sabiedriskās telpās, sabiedriskajā transportā, atvērtās publiskās vietās, ja nav iespējams nodrošināt 1,5m distanci, personīgajās automašīnās, ja nav vienas mājsaimniecības pārstāvji.

Ārvalstnieki bez pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, kuriem būs novērojami Covid-19 simptomi, netiks ielaisti Slovēnijā.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis: +386 1 478 7550 (katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Drošības situācija Slovēnijā ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Slovēnijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Slovēnijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Dokumentam ir jābūt derīgam visu ceļojuma laiku.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: info@brezovec.si, tālrunis: +386 (0) 82 004 333 .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.