Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija:

Aicinām ceļotājus, kuri dodas uz Kazahstānu būt piesardzīgiem uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Iesakām izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas:

Latvijas pilsoņi Kazahstānā var uzturēties bez vīzas līdz 30 dienām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā jākārto vīza. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: riga@mfa.kz . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Pirms došanās uz Kazahstānu, aicinām reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā un sekot aktuālajai informācijai Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Kazahstānas Republikā un Kazahstānas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā mājaslapās un sociālajos tīklos. 

Veselība:

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.