Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No 2022. gada 30. decembra Malaizijas varasiestādes atjaunojušas Covid-19 pārbaudes izlases kārtā. Pasažieriem, kuriem ir paaugstināta temperatūra un kuri pēdējo 14 dienu laikā apmeklējuši Ķīnas Tautas Republiku, lidostā jāveic Covid-19 tests. Ieceļojot valstī nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu.

Drošības situācija

Malaizijā ir augsts terorisma draudu līmenis, tāpēc aicinām ceļotājus ievērot piesardzību vietās, kurās pulcējas liels cilvēkus skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Valsts austrumu daļā, it īpaši salās, kas atrodas Sulu (Sulu) arhipelāga tuvumā, pastāv paaugstināti cilvēku nolaupīšanas draudi. Tādēļ Ārlietu ministrija aicina būt īpaši piesardzīgiem Sandakanas (Sandakan) pilsētā un Tavau (Tawau) dienvidu piekrastes teritorijā, kā arī Lahaddatu (Lahad Datu) austrumu teritorijās un Sempornas (Semporna) apkārtnē.   

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt Austrummalaizijas Sabahas štata austrumu piekrasti (Borneo salu ziemeļaustrumos no Kudatas (Kudat) līdz Tavau (Tawau)), ieskaitot Lankajanu (Lankayan), Mabulu (Mabul), Pompomu (Pom Pom), Kapalaju (Kapalai), Litiganu (Litigan), Sipadanu (Sipadan) un Matakingu (Mataking).

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var bez vīzas ieceļot Malaizijā un uzturēties valstī 90 dienas vienā ieceļošanas reizē. Ieceļojot Malaizijā, jāuzrāda biļete atpakaļceļam. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Malaizijā ir nepieciešama vīza. Par vīzas saņemšanas nosacījumiem Ārlietu ministrija aicina interesēties Malaizijas vēstniecībā Somijā.

Vietējie likumi un paražas

Malaizijas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Malaizijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Malaizijā par nelegālu narkotisko vielu ievešanu vai par neliela daudzuma narkotisko vielu glabāšanu personas var tikt sodītas ar ļoti bargiem sodiem, arī nāvessodu.

Veselība

Saistībā ar Zikas vīrusa izplatīšanās risku Malaizijā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Leong Yeng Kit, pa e-pastu: yengkit@leongyengkit.com, vai tālruņa numuru +60 12 2978822; T: +60 3 79811180.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.