DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Taizeme (līdz 1921. gadam – Siāma) atzina Latvijas valsti 1921. gada 11. augustā, kā arī atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 9. septembrī. Diplomātiskās attiecības nodibinātas 1992. gada 19. martā.

1994. gadā akreditēts pirmais Taizemes vēstnieks Latvijā Sučinda Jongsuntons (Yongsunthon Suchinda Maha Vajira Mongkut) ar rezidenci Stokholmā.

Taizemes pārstāvniecība Latvijā

Taizemes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā kopš 2021. gada 8. jūnija ir Kančana Pataročoke (Kanchana Patarachoke) ar rezidenci Stokholmā.

Taizemes vēstniecība Zviedrijā

 

Divpusējo attiecību raksturojums

Latvijas un Taizemes divpusējās attiecības ir pozitīvas un konstruktīvas.

Politiskais dialogs galvenokārt notiek, sadarbojoties starptautisko organizāciju ietvaros un diplomātiem tiekoties politiskajās konsultācijās. 2019. gada 8. jūlijā Rīgā notika Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas.. No Latvijas puses tās vadīja vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, no Taizemes – Eiropas lietu departamenta ģenerāldirektors Sasivats Vongsinsavats (Sasiwat Wongsinsawat).

Kopš 2019. gada 9. maija 13. Saeimā pastāv Latvijas-Taizemes parlamenta sadarbības grupa.

Aktīva sadarbība notiek izglītības un kultūras jomā. 2021. gada jūnijā Rīgas Biržā tika atklāta Taizemes mūsdienu mākslas izstāde, kā arī organizētas Taizemes kultūras dienas.

Eiropas Savienības – Taizemes attiecības

2022. gada 2. septembrī ir noslēgušās sarunas par ES–Taizemes Partnerības un sadarbības līgumu (PCA). Aktīvi norisinās saruna par Brīvās tirdzniecības nolīguma slēgšanu starp ES un Taizemi.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Visai aktīva ir abu valstu sadarbība tirdzniecībā

Savstarpējā tirdzniecība

Tiešās investīcijas

NODERĪGAS SAITES

Eiropas Savienības pārstāvniecība Taizemē

Informācijas ceļotājiem

Taizemes ārlietu ministrija