- Diplomātisko attiecību vēsture
- Nozīmīgākās vizītes un tikšanās
- Parlamentārā sadarbība
- Sadarbība ekonomikā
- Sadarbība kultūras un izglītības jomā
- Līgumi
DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE
Taizeme (līdz 1921. gadam – Siāma) atzina Latvijas valsti 1921. gada 11. augustā, kā arī atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 9. septembrī. Diplomātiskās attiecības nodibinātas 1992. gada 19. martā.
1994. gadā akreditēts pirmais Taizemes vēstnieks Latvijā Sučinda Jongsuntons (Yongsunthon Suchinda Maha Vajira Mongkut) ar rezidenci Stokholmā.
Taizemes pārstāvniecība Latvijā
Taizemes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā kopš 2021. gada 8. jūnija ir Kančana Pataročoke (Kanchana Patarachoke) ar rezidenci Stokholmā.
Taizemes vēstniecība Zviedrijā
Divpusējo attiecību raksturojums
Latvijas un Taizemes divpusējās attiecības ir pozitīvas un konstruktīvas.
Politiskais dialogs galvenokārt notiek, sadarbojoties starptautisko organizāciju ietvaros un diplomātiem tiekoties politiskajās konsultācijās. 2019. gada 8. jūlijā Rīgā notika Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas.. No Latvijas puses tās vadīja vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, no Taizemes – Eiropas lietu departamenta ģenerāldirektors Sasivats Vongsinsavats (Sasiwat Wongsinsawat).
Kopš 2019. gada 9. maija 13. Saeimā pastāv Latvijas-Taizemes parlamenta sadarbības grupa.
Aktīva sadarbība notiek izglītības un kultūras jomā. 2021. gada jūnijā Rīgas Biržā tika atklāta Taizemes mūsdienu mākslas izstāde, kā arī organizētas Taizemes kultūras dienas.
Eiropas Savienības – Taizemes attiecības
2022. gada 2. septembrī ir noslēgušās sarunas par ES–Taizemes Partnerības un sadarbības līgumu (PCA). Aktīvi norisinās saruna par Brīvās tirdzniecības nolīguma slēgšanu starp ES un Taizemi.
SADARBĪBA EKONOMIKĀ
Visai aktīva ir abu valstu sadarbība tirdzniecībā