Taizeme (līdz 1921. gadam – Siāma) atzina Latvijas valsti 1921. gada 11. augustā, kā arī atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 9. septembrī. Diplomātiskās attiecības nodibinātas 1992. gada 19. martā.

Latvijas un Taizemes divpusējās attiecības ir pozitīvas un konstruktīvas.

Politiskais dialogs galvenokārt notiek, sadarbojoties starptautisko organizāciju ietvaros un diplomātiem tiekoties politiskajās konsultācijās. 2023. gada 6.8. februārī Bangkokā Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direktors Nils Jansons piedalījās Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās. 2019. gada 8. jūlijā Rīgā notika Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. No Latvijas puses tās vadīja vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, no Taizemes – Eiropas lietu departamenta ģenerāldirektors Sasivats Vongsinsavats (Sasiwat Wongsinsawat).

2022. gada 2. septembrī ir noslēgušās sarunas par ES–Taizemes Partnerības un sadarbības līgumu (PCA). Aktīvi norisinās saruna par Brīvās tirdzniecības nolīguma slēgšanu starp ES un Taizemi.

1994. gadā akreditēts pirmais Taizemes vēstnieks Latvijā Sučinda Jongsuntons (Yongsunthon Suchinda Maha Vajira Mongkut) ar rezidenci Stokholmā.

Taizemes vēstnieks Latvijā rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Plašāk

14. Saeimā nav izveidota LatvijasTaizemes parlamenta sadarbības grupa. Kopš 2019. gada 9. maija 13. Saeimā pastāv Latvijas–Taizemes parlamenta sadarbības grupa.

Aktīva sadarbība notiek izglītības un kultūras jomā. 2021. gada jūnijā Rīgas Biržā tika atklāta Taizemes mūsdienu mākslas izstāde, kā arī organizētas Taizemes kultūras dienas.