❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Maltas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Personām, kas ieceļo Maltā no Latvijas ir jāuzrāda ES digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina:

 • pabeigtu Covid-19 primāro vakcinācijas kursu, pēc kura ir pagājušas vismaz 14 dienas (derīgs: 270 dienas) vai Covid-19 balstvakcīnas saņemšanu, vai
 • izslimotu Covid-19 (derīgs: 180 dienas), vai
 • negatīvu Covid-19 molekulārā (PCR) testa (ne vecāku par 72 stundām) vai antigēnu testa (ne vecāku par 24 stundām) rezultātu angļu valodā.
   
 • Ieceļošana bērniem:
  - bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot) – ieceļojot Maltā nav jāuzrāda Covid-19  testa rezultāts.
  Informācija par Maltā atzītajiem vakcinācijas sertifikātiem, ir pieejama šeit
  Maltas kompetentās iestādes darbinieki izlases kārtībā var veikt ieceļotāju Covid-19 testēšanu.
  Personām, kas ieceļojot nevar uzrādīt derīgu Covid-19 digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, izslimošanu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, ir pienākums ievērot pašizolāciju, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.
  Ārtelpās un iekštelpās sejas masku lietošana nav obligāta, taču atsevišķas iestādes var lūgt uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai lietot sejas masku. To lietošana ir obligāta lidmašīnās, slimnīcās un pansionātos. Personas, kuras uzturas Maltā, aicinām sekot līdzi atbildīgo dienestu sniegtajiem norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (piemēram, automašīnās), pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.   

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud gan bargi naudassodi, gan ieslodzījums.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maltā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Maltā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.