❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Trinidada un Tobago ir atvērta ieceļošanai. Ir atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām , ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas. Atcelta prasība reģistrēties TTravel Pass sistēmā un saņemt atļauju ieceļošanai.

Pirms ceļojuma aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka lidojums notiks.

Ieceļojot var tikt lūgts uzrādīt turp un atpakaļceļa biļetes, apmešanās vietas rezervāciju, apliecinājumu par pietiekamiem finanšu līdzekļiem.

Vairāk informācijas par Covid-19 Trinidadas un Tobago Veselības ministrijas mājas lapā.

Drošības situācija

Trinidadā pastāv augsts vardarbīgu noziegumu risks, kas saistīts ar vietējām bandu grupām. Ievērojiet piesardzību un vietējo iestāžu norādījumus.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Glabājiet personu apliecinošu dokumentus drošā vietā, iesakām pases kopiju glabāt atsevišķi no oriģināla.

Vietējie likumi un paražas 

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Viendzimuma attiecības Trinidadā un Tobago nav atļautas.

Vēršam uzmanību, ka kamuflāžas raksta apģērba nēsāšana uzskatāma par pārkāpumu. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošana Trinidadā un Tobago bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laikaposmā. Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Trinidadā un Tobago, aicinām sazināties ar Trinidadas un Tobago Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Pasei jābūt derīgai ne mazāk kā 6 mēnešus no ieceļošanas brīža Trinidadā un Tobago.

Veselība

Reģionā novērota Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Portofspeinā:

Goda konsuls - Kirbijs Entonijs Hosangs (Kirby Anthony Hosang), adrese: Fine Art Building, 61 Rosalino Street, Woodbrook, Port of Spain, Trinidad; tālrunis:+1 868 653 1331, +1 868 678 8770, fakss:+1 868 657 9653, e-pasts: hosanganthony@gmail.com

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.