❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Trinidadas un Tobago varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 17.jūlija atjaunoti komercreisi lidojumiem uz/ no Trinidadas un Tobago, tomēr pirms ceļojuma aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka lidojums notiks.

Jūras robeža ir slēgta visiem transporta līdzekļiem, ieskaitot jahtas un kruīza kuģus.

Ārvalstniekiem, kas vēlas ieceļot, jāsaņem atļauja, reģistrējoties tīmekļa vietnē TTravel Pass.

Ieceļošanai tiek autorizēti tikai ieceļotāji, kuri ir pilnībā vakcinēti (un pagājušas 14 dienas pēc vakcinācijas pabeigšanas), var uzrādīt negatīvu Covid-19 PCR testu, veiktu ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, kā arī ir pilnībā apmaksāti karantīnas viesnīcas izdevumi 14 dienām.  

Vairāk par ieceļošanas prasībām lūdzam skatīt Trinidadas un Tobago Nacionālās Drošības ministrijas tīmekļa vietnē.

Vairāk informācijas Trinidadas un Tobago Veselības ministrijas mājas lapā https://www.health.gov.tt/ .

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Trinidadā pastāv augsts vardarbīgu noziegumu risks, kas saistīts ar vietējām bandu grupām. Ievērojiet piesardzību un vietējo iestāžu norādījumus.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Glabājiet personu apliecinošu dokumentus drošā vietā, iesakām pases kopiju glabāt atsevišķi no oriģināla.

Vietējie likumi un paražas 

Aizliegts smēķēt publiskās vietās un vadot jebkāda veida transporta līdzekli.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošana Trinidadā un Tobago bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laikaposmā. Latvijas nepilsoņiem informāciju par to, vai ir nepieciešama vīza, var saņemt Lielbritānijas vēstniecībā  Rīgā.

Pasei jābūt derīgai ne mazāk kā 6 mēnešus no ieceļošanas brīža Trinidadā un Tobago.

Veselība

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Trinidadā un Tobago nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Portofspeinā:

Adrese: Fine Art Building, 61 Rosalino Street, Woodbrook, Port of Spain, Trinidad; tālrunis:+1 868 653 1331, +1 868 678 8770, fakss:+1 868 657 9653, e-pasts: hosanganthony@gmail.com. Goda konsuls - Kirbijs Entonijs Hosangs (Kirby Anthony Hosang).

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.