Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem neapmeklēt Nigēras Republiku. Ja esat Nigērā, aicinām pamest valsti!

Drošības situācija

2023. gada 27. jūlijā Nigērā noritēja militāra varas pārņemšana. Gaisa telpas darbība ir atjaunota, tomēr situācija var strauji mainīties.

Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērā, Ārlietu ministrija ceļotājiem stingri iesaka neapmeklēt šo valsti un galvaspilsētu Niameju (Niamey), kā arī Difas (Diffa) reģionu. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no masu pulcēšanām un demonstrācijām.

Ārlietu ministrija īpaši iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz teritoriju, kas atrodas ziemeļos no Abalakas (Abalak), tostarp Aira plato (Aïr Massif) un Agadesas (Agadez) provinci. Tāpat stingri iesakām nedoties uz Tahua (Tahoua) pilsētu un teritoriju, kas atrodas uz ziemeļiem no tās, Tillaberi (Tillabéri) provinci uz ziemeļiem no Niamejas, tostarp ceļu no Niamejas uz Gao un Menaku (Ménaka) (Mali Republikā),40 km garo pierobežas zonu ar Burkinafaso un pierobežas zonu ar Nigēriju Difas (Diffa), Zinderas (Zinder) un Maradi (Maradi) provincēs, kā arī Nigēras Nacionālo parku un blakus esošās Doso (Dosso) un Tomou (Tamou) medību zonas. Nigērā ir bijuši uzbrukumi tūristiem un cilvēku nolaupīšanas gadījumi. Īpaši nestabila situācija ir Tillaberi (Tillabéri), Difas (Diffa) reģionos Nigērā, pierobežas reģionos ar Mali un Burkinafaso, kā arī Čadas ezera baseina rajonā. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt pierobežas reģionus ar Burkinafaso, Čadu un Nigēriju. Protesti, gājieni un demonstrācijas var notikt ar nelielu iepriekšēju brīdinājumu un ir vardarbīgi. Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt arī valsts galvaspilsētu-Niameju.

Gadījumā, ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem plānojat apmeklēt Nigēru, aicinām neceļot pēc tumsas iestāšanās, izvēlēties tikai vietējo tūrisma gidu un informācijas punktu pakalpojumus. Tāpat Ārlietu ministrija iesaka ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kur vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku un tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigēras vēstniecībā Beļģijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās. Ārlietu ministrija uzsver, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.