Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Lai gan Eritrejā ir zems terorisma draudu līmenis, tomēr, ņemot vērā globālā terorisma draudus, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību ārvalstnieku apmeklētās vietās, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ārlietu ministrija stingri iesaka neceļot uz Eritrejas reģioniem, kuri atrodas tuvāk par 25 kilometriem no robežas ar Etiopiju, Džibuti un Sudānu, izņemot Tesenejas (Tessenei) un Senafe (Senafe) pilsētas, kā arī robežšķērsošanas punktus Dabay Sima – Burre, Serha – Zalambessa un Kesadika (Adi Kuala) – Rama un galvenos ceļus, kas ved uz šiem robežšķērsošanas punktiem. Eritrejas teritorija, īpaši valsts pierobežā ar Etiopiju, daudzviet ir mīnēta. Visiem ārvalstniekiem, kuri uzturas Asmarā un vēlas izceļot no pilsētas, jāpieprasa atļauja vietējām varas iestādēm. Ne vienmēr atļauja tiek izsniegta, tāpēc pārvietošanās iespējas valsts teritorijā ir ierobežotas.

Ņemot vērā, ka Eritrejas valdība ir slēgusi vairākas ūdens attīstīšanas un uzpildes iestādes, valstī ir ierobežoti dzeramā ūdens krājumi.

Vietējās tradīcijas un likumi

Visas elektroniskās ierīces (portatīvie datori, mobilie telefoni, foto un videokameras) jādeklarē, šķērsojot Eritrejas robežu, pretējā gadījumā, izceļojot no valsts, iekārtas var tikt konfiscētas. Nav atļauts filmēt vai fotografēt valdības un militārās ēkas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Visas sauszemes robežas Eritrejā ir slēgtas un tuvākā laikā nav paredzēta to atvēršana.

Latvijas pilsoņiem, tāpat kā citiem Eiropas Savienības pilsoņiem ir nepieciešama vīza ieceļošanai Eritrejā. To var saņemt, vēršoties Eritrejas vēstniecībā Zviedrijā: http://www.eritrean-embassy.se/

Pasei jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Vienlaikus jāņem vērā, ka iespēja saņemt konsulāro palīdzību ārpus Eritrejas galvaspilsētas Asmaras var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.