❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Vjetnamas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Vjetnamā ieceļošana ārvalstniekiem ir liegta, ir pārtrauktas līdzšinējās bezvīzu programmas un vīzu izsniegšana. Atsevišķi izņēmumi iespējami akreditētiem diplomātiem un augsti kvalificētiem speciālistiem, katrs gadījums vēstniecībā tiek izskatīts individuāli.

Ieceļojot ir jāievēro ne mazāk kā 14 dienu ilga centralizēta pašizolācija valdības norādītā uzturēšanās vietā, tās izmaksas sedzot no personīgajiem līdzekļiem. Šajā laikā jāveic vismaz trīs Covid-19 testi. Pozitīva testa gadījumā persona tiek pārvesta uz slimnīcu.

Tranzīts caur Vjetnamu nav atļauts.

Robežas ar Ķīnu, Kambodžu, un Laosu ir slēgtas ceļošanai. Izņēmums ir preču imports un eksports.

Valstī slēgtas tūristu iecienītas vietas, bāri un restorāni. Izejot publiskās vietās ir jāvalkā sejas aizsargmaska. Personām, kuras bijušas saskarē ar vīrusa inficētu personu, vai kurām ir vīrusa simptomi, ir obligāti jāiziet 14 dienu karantīna valdības ierīkotos centros, izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem.

Vjetnamas valdības tīmekļa vietne: šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri plāno apmeklēt vai jau atrodas Vjetnamā, rūpīgi sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajai informācijai par gaidāmajiem laika apstākļiem. Vienlaikus aicinām ceļotājus savlaicīgi sazināties ar tūrisma operatoriem un aviokompānijām, lai pārliecinātos, vai laika apstākļi neietekmē plānoto avioreisu grafiku.

Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim ziemeļos un dienvidos, bet no oktobra līdz decembrim centrālajā Vjetnamā. Spēcīgas lietusgāzes var izraisīt plūdus un zemes nogruvumus. Sezonālie plūdi notiek oktobrī un novembrī Vjetnamas centrālajā daļā, plūdi ir izplatīti arī valsts galvaspilsētā Hanojā.

Taifūni parasti notiek no jūnija līdz decembrim un skar galvenokārt centrālo un ziemeļu Vjetnamu. Dabas stihijas var izraisīt ievērojami plašus infrastruktūras bojājumus un tie var kavēt būtisku pakalpojumu sniegšanu.

Valsts centrālajā daļā un Laosas pierobežas apgabalos draudus ceļotājiem var radīt nesprāgušas mīnas un lādiņi. Par mīnētajam teritorijām bieži vien nav brīdinājumu.

Vietējie likumi un paražas

Saskaņā ar Vjetnamas likumdošanu ikvienai personai valstī ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam. Aicinām ceļotājus rūpēties par dokumentu drošību, kā arī pastāvīgi glabāt pie sevis pases un vīzas kopiju.

Ceļojot valsts teritorijā, aicinām respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru. Atgādinām, ka  militāru objektu fotografēšana un filmēšana ir aizliegta.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu izgatavošanu, pārvadāšanu vai glabāšanu, Vjetnamā draud bargi sodi, arī nāvessods.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Vjetnamā ir jānoformē vīza. Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Vīzas pieteikuma formu var lejupielādēt šeit: https://visa.mofa.gov.vn/Homepage.aspx un aizpildītu un izdrukātu kopā ar pārējiem dokumentiem iesniegt Vjetnamas vēstniecībā. Informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Vjetnamas vēstniecībā Zviedrijā.

No 2020.gada 7.marta visiem ceļotājiem ierodoties Vjetnamā būs jāaizpilda medicīniskā deklarācija. Anketas anglisko versiju var lejupielādēt šeit: http://suckhoetoandan.vn/khaiyte.

Veselība

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ķīnā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.