Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri plāno apmeklēt vai jau atrodas Vjetnamā, rūpīgi sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajai informācijai par gaidāmajiem laika apstākļiem. Vienlaikus aicinām ceļotājus savlaicīgi sazināties ar tūrisma operatoriem un aviokompānijām, lai pārliecinātos, vai laika apstākļi neietekmē plānoto avioreisu grafiku.

Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim ziemeļos un dienvidos, bet no oktobra līdz decembrim centrālajā Vjetnamā. Spēcīgas lietusgāzes var izraisīt plūdus un zemes nogruvumus. Sezonālie plūdi notiek oktobrī un novembrī Vjetnamas centrālajā daļā, plūdi ir izplatīti arī valsts galvaspilsētā Hanojā.

Taifūni parasti notiek no jūnija līdz decembrim un skar galvenokārt centrālo un ziemeļu Vjetnamu. Dabas stihijas var izraisīt ievērojami plašus infrastruktūras bojājumus un tie var kavēt būtisku pakalpojumu sniegšanu.

Valsts centrālajā daļā un Laosas pierobežas apgabalos draudus ceļotājiem var radīt nesprāgušas mīnas un lādiņi. Par mīnētajam teritorijām bieži vien nav brīdinājumu.

Vietējie likumi un paražas

Saskaņā ar Vjetnamas likumdošanu ikvienai personai valstī ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam. Aicinām ceļotājus rūpēties par dokumentu drošību, kā arī pastāvīgi glabāt pie sevis pases un vīzas kopiju.

Ceļojot valsts teritorijā, aicinām respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru. Atgādinām, ka  militāru objektu fotografēšana un filmēšana ir aizliegta.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu izgatavošanu, pārvadāšanu vai glabāšanu, Vjetnamā draud bargi sodi, arī nāvessods.

 Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Vjetnamā ir jānoformē vīza. Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām.

Vīzu ar ieceļošanas mērķi “tūrisms” iespējams noformēt elektroniski Vjetnamas imigrācijas dienesta E-visa tīmekļa vietnē. Vīzas derīguma termiņš ir 30 dienas, aptuvenais pieteikuma apstrādes laiks 3 darba dienas.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Vjetnamas vēstniecībā Zviedrijā.

Aktuālās ieceļošanas prasības atrodamas Vjetnamas Kultūras, sporta un tūrisma ministrijas tīmekļa vietnē.  

Vjetnamas oficiālā tūrisma vietne: šeit.

Veselība

Vjetnamā ir atļauts ieceļot tūrisma nolūkos neatkarīgi no Covid-19 vakcinācijas statusa.

Visiem ieceļotājiem jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz saslimšanas izdevumus vismaz USD 10 000 apmērā. Pēc ieceļošanas jānovēro sava veselība 10 dienas, simptomu gadījumā vēršoties medicīnas aprūpes iestādē.

Reģionā novērota Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.