Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Hondurasas Republiku nodibinātas 2003. gada 1. jūlijā. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Hondurasu, kas notiek Eiropas Savienības un Centrālamerikas dialoga ietvaros. 2012. gada 29. jūnijā tika parakstīts ES–Centrālamerikas Asociācijas nolīgums. Kopš 2013. gada 1. oktobra provizoriski piemēro šī nolīguma tirdzniecības sadaļu. Sadarbība notiek arī Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) ietvaros. ES un CELAC reģionu sadarbības nozīme pieaug, un kopš 2010. gada tiek uzturēts regulārs dialogs. 

Latvijas pārstāvība Hondurasā

Latvijas goda konsuls Hondurasā kopš 2009. gada februāra ir Džimijs Roberto Kafī Andals (Jimmy Roberto Kafie Handal).

Hondurasas pārstāvība Latvijā

No 2008. līdz 2009. gadam Latvijā bija akreditēta Hondurasas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Iliana Valeska Pastore Melhema (Iliana Waleska Pastor Melghem) ar rezidenci Zviedrijā. 2011.–2015. gadā – vēstnieks Ernans Bermudezs (Hernán Antonio Bermudez Aguilar) ar rezidenci Zviedrijā, bet 2015. gada 6. oktobrī akreditējās Hondurasas vēstnieks Roberto Floress Bermudess (Roberto Flores Bermúdez) ar rezidenci Briselē, Beļģijā.

No 2017. gada 30. maija līdz 2022. gada aprīlim Hondurasas vēstnieks Latvijā bija Roberto Očoa Madrid (Roberto Ochoa Madrid).

Plašāk