Latvijas un Luksemburgas sadarbības virzību nosaka abu valstu dalība ES un NATO. Latvijas un Luksemburgas sadarbība notiek arī Baltijas un Beniluksa valstu (3+3) sadarbības formātā, īpaši ārlietu ministru konsultāciju veidā.

Latvijas valsti Luksemburga atzina 1922. gada 4. oktobrī.

Abu valstu diplomātiskās attiecības atjaunotas 1992. gada 29. janvārī.

Latvijas pārstāvība Luksemburgā

Latvijas intereses Luksemburgā pārstāv Latvijas vēstniecība Beļģijā.

Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Dīderihs (Henri Diderich).

Luksemburgas pārstāvība Latvijā

Luksemburgas Lielhercogistes vēstniecība atrodas Varšavā, Polijā. Kopš 2021. gada 13. aprīļa Luksemburgas vēstnieks Latvijā ir Pols Pjērs Žans Šmits (Paul Pierre Jean Schmit).

Luksemburgas goda konsule Latvijā ir Kristiāna Lībane - Šķēle.  

Divpusējo attiecību raksturojums

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES 

2023. g. 12.15.marts Luksemburgas lielhercoga Anrī (Henri) valsts vizīte Latvijā

2012. g. 20. maijs

Valsts prezidenta Andra Bērziņa tikšanās ar Luksemburgas Ministru prezidentu Žanu Klodu Junkeru (Jean-Claude Juncker) NATO samitā Čikāgā

2016. g. 24. marts

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas tikšanās ar Luksemburgas parlamenta priekšsēdētāju Marsu Di Bortolomeo (Mars Di Bortolomeo) Eiropas Savienības (ES) spīkeru sanāksmē Luksemburgā.

2014. g. 16.19. janvāris

Luksemburgas Ministru prezidenta Ksavjē Betela (Xavier Bettel) darba vizīte Latvijā (t.sk., dalība „Rīga2014” atklāšanas pasākumos).

2017. g. 17. janvāris Luksemburgas ārlietu ministra Žana Aselborna (Jean Asselborn) vizīte Latvijā.

2006. g. 5.7. decembris

Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas valsts vizīte Luksemburgā

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Luksemburga ir salīdzinoši neliels Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, taču ir viena no lielākajiem investoriem Latvijā.

Plašāk par tirdzniecību:

Ārējā tirdzniecība pēc valsts (csb.gov.lv)

Plašāk par investīcijām:

https://statdb.bank.lv/lb/Data/128

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Latvijas valsti Luksemburga atzina 1922. gada 4. oktobrī. Luksemburga oficiāli neatzina Baltijas valstu aneksiju PSRS 1940.1991. gadā ne de iure, ne de facto. Abu valstu diplomātiskās attiecības atjaunotas 1992. gada 29. janvārī. Līdz 2008. gadam Luksemburgas intereses Latvijā pārstāvēja Nīderlandes vēstniecība Latvijā.


LATVIEŠU DIASPORA LUKSEMBURGĀ

Luksemburgas latviešu diaspora ir viena no aktīvākajā latviešu kopienām gan Eiropas Latviešu apvienībā, gan arī Luksemburgas kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

2008. g. tika reģistrēta diasporas asociācija "Luksemburga–Latvija", kuras mērķis ir ne vien apvienot Luksemburgā un tās apkārtnē dzīvojošos latviešus, bet arī popularizēt latviešu kultūru Luksemburgā.

Asociācija valstspiederīgajiem sniedz aktuālo informāciju, organizē pasākumus, īpaši pievēršot vērību Latvijas un Luksemburgas dažādu jomu profesionāļu pieredzes un kontaktu apmaiņai

Asociācijas paspārnē ir izveidota latviešu bērnu sestdienas skoliņa "Strops", tiek organizēti kultūras un informatīvie pasākumi, izstādes, valsts svētku svinības, sākta Jāņu svinēšanas tradīcija Luksemburgā.

INFORMĀCIJAS AVOTI

Svarīgākie līgumi:

Datubāze ar informāciju par divpusējiem līgumiem

Saites par Luksemburgas Lielhercogisti:

Luksemburgas Lielhercogistes Ārlietu ministrija  

Luksemburgas Lielhercogistes parlamenta interneta lapa

Luksemburgas Lielhercogistes valdības interneta lapa