Kopš vardarbības uzliesmojuma Lībijā 2011. gadā Latvijas un Lībijas divpusējās attiecības nav bijušas aktīvas. Latvijai atbalsta Lībijas Vienotības valdības centienus nodrošināt pāreju uz demokrātisku valsts pārvaldes sistēmu.

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Lībiju ir nodibinātas 2007. gada 16. februārī.

Pašlaik Lībijas intereses Latvijā pārstāv Lībijas vēstniecības Zviedrijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Mohammads Zajānī (Mohamed Y. A. Zeyani). Pagaidu pilnvarotais lietvedis rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Par Eiropas Savienības sankciju pret Lībiju piemērošanu Latvijā

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kas darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā finanšu, banknošu, maksājumu un maksājumu sistēmu, finanšu stabilitātes, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

INFORMĀCIJAS AVOTI

Noderīgas saites:

Lībijas Valsts vēstniecība Zviedrijā