❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Jordānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

No 2022. gada 1. marta visiem ceļotājiem neatkarīgi no viņu vakcinācijas statusa vairs nav jāveic pirmsizceļošanas un ierašanās PCR testi, iebraucot Jordānijā.

Ieceļojot Jordānijā visām personām sākot no 5 gadu vecuma ir jāreģistrējas oficiālajā tīmekļa vietnē: https://www.gateway2jordan.gov.jo/index.html un jāsaņem QR kods.

Detalizēta informācija pieejama Jordānijas Tūrisma ministrijas tīmekļa vietnē.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Lai gan drošības situācija Jordānijā saglabājas stabila, valstī pastāv terorisma draudi. Ņemot vērā nedrošo situāciju reģionā, aicinām neapmeklēt Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju. Visā valstī pastāv paaugstināts protestu risks. Iesakām ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī citu publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Pēc pēcpusdienas lūgšanām piektdienās nav ieteicams doties apskatīt Ammānu, kā arī citas lielākās Jordānijas pilsētas. Saistībā ar iespējamiem nemieriem Ma’ana pilsētā, lielceļš uz pilsētu (15. šoseja) var tikt slēgts. Periodiski var tikt slēgta arī šoseja starp pilsētām Karaka un Aqaba. Dodoties braucienos uz minētajām pilsētām, iesakām ievērot piesardzību un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Jordānijā ir nepieciešama vīza. Latvijas pilsoņi vīzu var noformēt uz robežas pie ieceļošanas. Latvijas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ceļojuma Jordānijas vēstniecībā Nīderlandē. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Khaled Khalil Miqdadi, pa e-pastu: miqdadi@agrimatco-co.com, vai tālruņa numuru 962795564011; +962 6 461 08 81.  

Papildus ir iespējams viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.