Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Lai gan drošības situācija Jordānijā saglabājas stabila, valstī pastāv terorisma draudi. Ņemot vērā nedrošo situāciju reģionā, aicinām neapmeklēt Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju.

Visā valstī pastāv paaugstināts protestu risks. Iesakām ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī citu publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. 

Tāpat nav ieteicams atrasties masu pulcēšanās vietās pēc pēcpusdienas lūgšanām piektdienās, kad pastāv palielināti drošības riski. 

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka pašlaik ir saasinājusies drošības situācija Jordānijas dienvidos (Maāna, Tafiļa, Žarka, Džabala Abida), kā arī netālu no robežas ar Sīriju. Ņemot vērā minēto, brīdinām ceļotājus pagaidām atturēties no šī reģiona apmeklējuma, kā arī aicinām  ievērot īpašu piesardzību un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpīgi sekot valsts un tiesībsargājošu iestāžu norādījumiem un plašsaziņas līdzekļos sniegtajai informācijai.

Tāpat vēršam uzmanību, ka Latvijai nav diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības Jordānijā, tādēļ Ārlietu ministrijas iespējas sniegt atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem šajās valstīs ir ierobežotas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Jordānijā ir nepieciešama vīza.

Vīzu var noformēt uz robežas pie ieceļošanas vai arī pastāv iespēja saņemt e-vīzu un samaksāt nodevu elektroniski pirms ceļošanas uz Jordāniju. Ņemot vērā minēto, sākot ar 2023.gada 20.martu Jordānijas vēstniecība Nīderlandē aptur vīzu pieteikumu apstrādi.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Khaled Khalil Miqdadi, pa e-pastu: miqdadi@agrimatco-co.com, vai tālruņa numuru 962795564011; +962 6 461 08 81.  

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.