❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Jordānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Detalizēta informācija pieejama Jordānijas Tūrisma ministrijas tīmekļa vietnē.

  • Apturēti visi tieši avio lidojumi starp Apvienoto Karalisti un Jordāniju līdz turpmākajam paziņojumam. Šis lēmums regulāri tiek pārskatīts. Pirms ceļojuma būtu jākonsultējas ar savu avio kompāniju, lai iegūtu papildu informāciju.
  • Ieceļojot Jordānijā ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 testa apliecinājums, kurš ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas, kā arī jāreģistrējas pie ieceļošanas šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koro navīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Lai gan drošības situācija Jordānijā saglabājas stabila, valstī pastāv terorisma draudi. Ņemot vērā nedrošo situāciju reģionā, aicinām neapmeklēt Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju. Visā valstī pastāv paaugstināts protestu risks. Iesakām ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju, kā arī citu publisku vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Pēc pēcpusdienas lūgšanām piektdienās nav ieteicams doties apskatīt Ammānu, kā arī citas lielākās Jordānijas pilsētas. Saistībā ar iespējamiem nemieriem Ma’ana pilsētā, lielceļš uz pilsētu (15. šoseja) var tikt slēgts. Periodiski var tikt slēgta arī šoseja starp pilsētām Karaka un Aqaba. Dodoties braucienos uz minētajām pilsētām, iesakām ievērot piesardzību un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Jordānijā ir nepieciešama vīza. Latvijas pilsoņi vīzu var noformēt uz robežas pie ieceļošanas. Latvijas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ceļojuma Jordānijas vēstniecībā Nīderlandē. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda ģenerālkonsulātā Ammānā. Saziņai: e-pasts:miqdadi@agrimatco-co.com, tālrunis: +962 6 461 08 81+962 6 461 19 71.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.