Latvija pievērš lielu uzmanību attiecību stiprināšanai ar Centrālāzijas valstīm, tai skaitā Kirgizstānu. Kirgizstāna ir viena no Latvijas prioritārajām attīstības sadarbības partnervalstīm. Laba sadarbība notiek starptautiskajās organizācijās. Līdztekus divpusējo attiecību attīstībai Latvija veicina Eiropas Savienības ciešāku sadarbību ar Centrālāzijas valstīm.

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Kirgizstānu tika nodibinātas 1993. gada 18. martā.

Latvijas pārstāvība Kirgizstānā

Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Kirgizstānas Republikā kopš 2022. gada 15. marta ir Irina Mangule, kura rezidē Astanā, Kazahstānā.

Kirgizstānā darbojas Latvijas goda konsuls Arstanbeks Tazabekovs.

Kirgizstānas pārstāvība Latvijā

Kirgizstānas Republikas vēstniecība atrodas Minskā. Kirgizstānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā kopš 2021. gada 5. oktobra ir Ermeks Ibraimovs (Ermek Ibraimov).

Latvijas amatpersonu vizītes Kirgizstānā un tikšanās starptautiskajos formātos

2021. g. 22. septembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Ruslanu Kazakbajevu (Ruslan Kazakbaev) Ņujorkā ANO ĢA 

2020. g. 15. februāris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Čingizu Aidarbekovu (Chingiz Aidarbekov) Minhenes Drošības konferencē

2019. g. 24. septembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Čingizu Aidarbekovu (Chingiz Aidarbekov) Ņujorkā ANO ĢA

2018. g. 6. decembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Čingizu Aidarbekovu (Chingiz Aidarbekov) Milānā EDSO ministru sanāksmes laikā

2014. g. 6.7. februāris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča oficiālā vizīte Kirgizstānā

2007. g. 13.14. septembris

Ministru prezidenta Aigara Kalvīša darba vizīte Kirgizstānā
Kirgizstānas amatpersonu vizītes Latvijā
2023. g. 10. oktobris Latvijas un Kirgizstānas politiskās konsultācijas Rīgā

2019. g. 14.16. oktobris

Parlamenta priekšsēdētāja Dastanbeka Džumabekova (Dastanbek Dzhumabekov) oficiālā vizīte

2019. g. 25.28. septembris

Premjerministra pirmā vietnieka Kubatbeka Boronova vizīte

2019. g. 10.13. februāris

Kirgizstānas premjerministra vietnieka Ženiša Razakova (Zhenish Razakov) vizīte

2014. g. 17.18. decembris

Ārlietu ministra Erlana Abdildajeva (Erlan Abdyldaev) oficiālā vizīte

2008. g. 21.22. maijs

Premjerministra Igora Čudinova (Igor Chudinov) darba vizīte

Centrālāzijas valstis, tai skaitā Kirgizstāna ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajiem sadarbības partneriem. Sadarbības mērķis ir dalīties ar Latvijas pārejas un reformu pieredzi, lai stiprinātu Centrālāzijas valstu modernizāciju un attīstību, ES un Centrālāzijas sadarbību, kā arī Centrālāzijas reģionālo sadarbību. Galvenās sadarbības jomas ir: laba pārvaldība, izglītība, uzņēmējdarbības attīstība, t.sk. eksportspējas stiprināšana, zaļās tehnoloģijas, dzimumu līdztiesība robežu pārvaldība.

Latvija atbalsta Kirgizstānas reformu procesu, īstenojot attīstības sadarbības projektus gan divpusējā, gan reģionālā formātā. Kirgizstānas jaunie profesionāļi piedalās Rīgas Juridiskās augstskolas programmā Eiropas tiesībās un ekonomikā. Kopš 2015. gada Latvija vada Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmu Centrālāzijā BOMCA, kuras reģionālais birojs atrodas Biškekā. 2021. gada 1. aprīlī Latvijas Valsts robežsardzes vadībā tika uzsākts programmas 10. posms BOMCA10.

Perspektīvas sadarbības nozares ir izglītība un zinātne, transports un loģistika, tīrās tehnoloģijas un tīro tehnoloģiju pakalpojumi. Lai veicinātu nozaru sadarbības attīstību, ir izveidota Latvijas un Kirgizstānas Starpvaldību komisija ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos.