❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Kuveitas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Līdz nenoteiktam laikam Kuveitā aizliegts iebraukt jebkuram ārvalstniekam, izņemot medicīnas personālu un diplomātisko pasu turētājus. Kuveitā var iebraukt Kuveitas pilsoņi. Starptautiskie lidojumi ir atsākti ierobežotā apmērā.

No 2021. gada 1. augusta Kuveita plāno atļaut ieceļot Kuveitas rezidentiem ar derīgu uzturēšanās atļauju Kuveitā un ar derīgu vakcinācijas sertifikātu. Kuveita atzīst Covid-19 vakcinācijas sertifikātus personām, kurām ir iziets pilns vakcinācijas kurss un kuras ir vakcinējušās ar Kuveitā atzītajām vakcīnām: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Johnson and Johnson. Personām, kuras ir vakcinējušās ārpus Kuveitas, ir jāveic vakcīnas reģistrācija Kuveitas Veselības ministrijas mājaslapā: https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_Registration.aspx

Tāpat personām ir jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts, kas ir veikts ne agrāk kā 72  stundas pirms lidojuma. Personai ir jāreģistrējas caur Mosafer un Shlonik aplikācijām un pēc ieceļošanas Kuveitā ir jāveic atkārtots PCR tests.

No 2021.gada 18.maija Kuveitā no pašizolācijas ir atbrīvotas personas, kas veikušas pilnu pret Covid-19 vakcinācijas kursu un arī personas, kuras izslimojušas ar Covid-19 ne agrāk kā pirms 90 dienām. Šīm personām ir jāveic Covid-19 tests ne vēlāk kā 3 dienas pēc ieceļošanas Kuveitā.

Pārējām personām ieceļojot Kuveitā vispirms ir jāpavada 7 dienas pašizolācijā valsts apstiprinātā viesnīcā, kura ir jārezervē caur Mosafer aplikāciju pirms ielidošanas valstī. Pēc tam personai ir jāpavada 7 dienas pašizolācijā savās mājās vai viesnīcā. Viesnīcu izmaksas personai ir jāsedz pašai.

Noderīga informācija atrodama Kuveitas civilās aviācijas mājaslapā www.dgca.gov.kw

Valstī pastāv vairāki ierobežojumi, tādēļ aicinām interesentus ar tiem iepazīties savlaicīgi. Kuveitā ir noteikta obligāta sejas aizsargmasku nēsāšana publiskās vietās. Par šo noteikumu neievērošanu tiek piemērots sods.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām ceļotājus sekot un ievērot vietējo varasiestāžu un tūrisma kompāniju ieteikumus.  Īpašu piesardzību ievērot, ceļojot uz Džahru (Jahra), kur pastāv augsts noziedzības līmenis.

Ceļojot no Kuveitas uz Irāku vai Saūda Arābiju, aicinām izmantot tikai oficiāli atļautos robežu šķērsošanas punktus.

Ārpus pilsētām bezceļu teritorijās izkaisīto nesprāgušo mīnu un lādiņu dēļ, ieteicams pārvietoties pa ceļiem.

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija atgādina – Kuveitā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelegālu ievešanu, personas var tikt sodītas ar ļoti bargiem sodiem, tai skaitā nāvessodu. Bargi sodi, tostarp deportācija, draud arī par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Kuveitas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Kuveitas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Par vīzas noformēšanas nosacījumiem Ārlietu ministrija aicina vērsties Kuveitas vēstniecībā Vācijā. Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.