Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Islandes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 25.02.2022. Islandē ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ieceļošanas ierobežojumi.

Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Islandē pieejama: www.covid.is/english.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra  tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Islande atrodas seismiski aktīvā teritorijā. Periodiski notiek zemestrīces un iespējami vulkānu izvirdumi.

Islandē ziemas laikā, īpaši kalnu apvidū, laika apstākļi var mainīties ļoti strauji. Islandes ziemeļu reģionos pēdējā laikā, sniega vētras novedušas pie 3 liela mēroga lavīnām un pastāv draudi, ka tām var sekot vēl citas. Sniega vētru dēļ pastāv iespēja par slēgtiem ceļiem un atceltiem avio reisiem. Aktuālo informāciju par ceļu stāvokli un to slēgšanu iespējams iegūt Islandes ceļu un piekrastes administrācijas tīmekļa vietnē. Aicinām sekot līdzi Islandes meteoroloģisko dienestu laika prognozēm. Islande atrodas vulkāniski un seismiski aktīvā teritorijā. Pirms ceļojuma un tā laikā iesakām iepazīties ar Islandes drošas ceļošanas tīmekļa vietnē izvietoto informāciju. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama ieceļošanas vīza, ar uzturēšanos līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 3 mēneši. Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kura pārstāv Latvijas intereses Islandē vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas