Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Islandē Reikjanes pussalā 2023. gada 10. jūlijā sākās Fagradalsfjall vulkāna izvirdums.

Šobrīd vulkāna izvirdums neietekmē starptautiskās aviācijas satiksmi ar Islandi. Vienlaikus aicinām ceļotājus sekot līdzi Islandes valdības un atbildīgo institūciju ieteikumiem un brīdinājumiem šeit (angļu valodā). Aktuālā informācija pieejama arī Nacionālā apraides dienesta mājaslapā: RÚV English - RÚV.is (ruv.is)

Drošības situācija

Islande atrodas seismiski aktīvā teritorijā. Periodiski notiek zemestrīces un iespējami vulkānu izvirdumi. Islandē ziemas laikā, īpaši kalnu apvidū, laika apstākļi var mainīties ļoti strauji. Sniega vētru dēļ var tikt slēgti ceļi un atcelti avio reisi.

Aktuālo informāciju par ceļu stāvokli un to slēgšanu iespējams iegūt Islandes ceļu un piekrastes administrācijas tīmekļa vietnē. Pirms ceļojuma vai atrodoties Islandē, aicinām iepazīties ar Islandes drošas ceļošanas tīmekļa vietnē izvietoto informāciju un sekot līdzi Islandes meteoroloģisko dienestu laika prognozēm.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama ieceļošanas vīza, uzturoties valstī līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu periodā. Dokumenta derīguma termiņam ir jābūt vismaz 3 mēneši pirms izceļošanas no valsts. Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Islandē ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ieceļošanas ierobežojumi.

Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Islandē pieejama: www.covid.is/english.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kura pārstāv Latviju Islandē, pa tālruni +47 22 542 285 darba laikā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Reikjavīkā: Goda konsuls Mr Karl Georg Sigurbjörnsson, e-pasts: karl@anno.is, tālrunis: +354 699 3030.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā  departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.