Kanāda bija viena no pirmajām NATO valstīm, kas 2004. gadā ratificēja Latvijas iestāšanos NATO.
2016. gada 8. jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Kopš 2017. gada Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā ir izvietotas daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas. Latvijā izvietotās kaujas grupas vadošā valsts ir Kanāda. Kanāda kā NATO kaujas grupas (eFP) Latvijā vadošā valsts nodrošina lielāko karavīru kontingentu ar aptuveni 600 karavīriem.
Tāpat Kanādas bruņotie spēki piedalās mācībās kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, kā arī nodrošina personālu NATO štāba integrācijas vienībā Latvijā.
2018. gada 7. februārī tika parakstīts un 2018. gada 27. aprīlī stājās spēkā Latvijas Republikas valdības un Kanādas valdības, ko pārstāv Kanādas Nacionālās aizsardzības departaments un Kanādas Bruņotie spēki, saprašanās memorands par paplašinātu partnerību aizsardzības jomā un drošības sadarbību. Memorands plašāk zināms kā vienošanās, kas paredz Kanādas spēku un apgādājamo uzturēšanos Latvijā.
2022. gada 29. jūnijā atbilstoši NATO samitā Madridē pieņemtajiem lēmumiem aizsardzības ministrs A. Pabriks un Kanādas aizsardzības ministre A. Ananda (Anita Anand), klātesot Latvijas prezidentam E. Levitam un Kanādas premjerministram Dž. Trudo (Justin Trudeau), parakstīja deklarāciju par NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas stiprināšanu un turpmāko attīstību, palielinot to līdz brigādes līmenim.
2023. gada 10. jūlijā Latvijas aizsardzības ministre I. Mūrniece un Kanādas aizsardzības ministre A. Ananda (Anita Anand), klātesot ministru prezidentam K. Kariņam un Kanādas premjerministram Dž. Trudo (Justin Trudeau), Ādažu militārajā bāzē parakstīja ceļa karti, iezīmējot jau sasniegto, kā arī nosakot turpmākos soļus Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā palielināšanai no bataljona līdz brigādes līmenim līdz 2026. gadam, tostarp Kanādas apņemšanos palielināt tās karavīru skaitu Latvijā līdz 2200.