DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

2000. gada 27. martā Ņujorkā Latvija nodibināja diplomātiskās attiecības ar Bahreinas Karalisti.

Bahreinas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā ir Dr. Muhamads Abdulgafārs (Muhammad Abdul Ghaffar), kura akreditācija notika 2019. gada 16. aprīlī. M. Abdulgafārs ir Bahreinas pirmais nozīmētais vēstnieks Latvijā. Viņa rezidences vieta ir Parīze.

Starp abu valstu ārlietu ministrijām 2013. gada 26. septembrī Ņujorkā tika parakstīts Saprašanās memorands par politiskajām konsultācijām.

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2014. gada 16. martā

Ženēvā notika Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas tikšanās ar Bahreinas Karalistes parlamenta priekšsēdētāju Halīfu Binahmadu Alzahrānī (Khalifa bin Ahmed al-Dhahrani).

2013. gada 26. septembrī

ANO Ģenerālās asamblejas 68. sesijas laikā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Bahreinas Ārlietu ministru šeihu Hālidu Binahmadu Binmuhamadu Alhalīfu (Shaikh Khalid Bin Ahmed Bin Mohamed Al Khalifa). Ministri parakstīja Latvijas un Bahreinas ārlietu ministrijas Saprašanās memorandu par politisko konsultāciju mehānisma izveidi un sadarbību.

2013. gada 30. jūnijā

Eiropas Savienības un Līča Sadarbības padomes valstu ministru sanāksmes laikā Bahreinā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Bahreinas ārlietu ministru šeihu Hālidu Binahmadu Binmuhammadu Alhalīfu (Shaikh Khalid Bin Ahmed Bin Mohamed Al Khalifa).

2005. gada 4. – 6. aprīlī

Latvijas delegācija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Normana Penkes vadībā piedalījās 15. Eiropas Savienības un Līča sadarbības padomes kopējā ministru sanāksmē, kas norisinājās Bahreinā.

2004. gada 7. – 12. oktobrī aizsardzības ministrs Atis Slakteris piedalījās starptautiskajā miera nodrošināšanas misijā Irākā iesaistīto valstu aizsardzības ministru sanāksmē Bahreinā.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

INFORMĀCIJAS AVOTI

Noderīgas saites:

Bahreinas Karalistes Ārlietu ministrijas mājas lapa

Bahreinas Karalistes vēstniecības Parīzē mājas lapa

Informācija par valsti