Latviju un Bulgāriju vieno draudzīgas attiecības, kuras ir balstītas uz kopīgām interesēm nodrošināt stabilitāti, drošību un labklājību visā Eiropas reģionā. Abas valstis sadarbojas arī Eiropas Savienībā un NATO, kā arī citu starptautisko organizāciju un reģionālo sadarbības formātu ietvaros.

Bulgārijas Karaliste atzina Latvijas valsts neatkarību 1922. gada 24. maijā, bet Bulgārijas Republika atzina Latvijas valsts atjaunoto neatkarību 1991. gada 26. augustā. Diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 10. septembrī.

Latvijas pārstāvība Bulgārijā

Latvijas intereses Bulgārijā pārstāv Latvijas vēstniecība Varšavā.

Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Bulgārijā kopš 2022. gada 10. oktobra ir Juris Poikāns. Latvijas goda konsuls Bulgārijā ir Aleksandrs Dimitrovs Popovs (Aleksandr Dimitrov Popov) kopš 2004. gada 1. marta.

Bulgārijas pārstāvība Latvijā

Bulgārijas vēstniece Latvijā kopš 2021. gada 5. jūlija ir Selvere Ahmeda Halila (Selver Ahmed Halil) ar rezidenci Sofijā, Bulgārijā.

Bulgārijas goda konsule Latvijā ir Mairita Solima. Bulgārijas goda konsulāts Rīgā tika atklāts 2006. gada 8. maijā.

Plašāk

2022. g. 20.–21. jūnijs

Bulgārijas prezidenta Rumena Radeva (Rumen Radev)  dalība Trīs jūru iniciatīvas samita un biznesa forumā Rīgā

2021. g. 8.–9. jūlijs

Latvijas prezidenta Egila Levita divpusējā tikšanās ar Bulgārijas prezidentu Rumenu Radevu (Rumen Radev) Trīs jūru iniciatīvas samita un biznesa foruma ietvaros, Bulgārijā

2016. g. 14.–15. septembris

Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa dalība Araijološas grupas sanāksmē, Bulgārijā

2013. g. 12. jūnijs

Latvijas prezidenta Andra Bērziņa divpusēja tikšanās ar Bulgārijas prezidentu Rosenu Plevnelievu (Rosenu Plevnelievu) Centrāleiropas valstu prezidentu samita ietvaros

2012. g. 19. septembris

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Bulgārijā