❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ziemeļkorejas (Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas) varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 31.janvāra ir pārtraukta dzelzceļa un avio satiksme. Ārvalstnieki, kas ieceļo Ziemeļkorejā no vīrusa skartajām valstīm, tiek ievietoti 30 dienu ilgā karantīnā un medicīniski novēroti.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai gan Ziemeļkorejā ir zems terorisma draudu līmenis, tomēr, ņemot vērā saspringto politisko situāciju Korejas pussalā, Ārlietu ministrija stingri neiesaka Latvijas valstspiederīgajiem apmeklēt Ziemeļkoreju.

Ziemeļkoreja ir veikusi vairākus ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumus, tādējādi klaji pārkāpjot ANO Drošības padomes apstiprinātās rezolūcijas. Ziemeļkorejas līdzšinējā provokatīvā rīcība un agresīvā retorika, izsakot militāra rakstura draudus, radījusi apdraudējumu stabilitātei un drošībai reģionā un pasaulē.

Starptautiskās cilvēktiesību uzraudzības organizācijas pastāvīgi ziņo par sistemātiskiem un plaša mēroga cilvēktiesību pārkāpumiem Ziemeļkorejā.

Vietējie likumi un paražas

Ziemeļkorejā uz ceļotājiem attiecas īpaši un stingri uzvedības noteikumi. Valstī tiek piemēroti bargi sodi par rīcību, izteikumiem vai jokiem, ko varasiestādes var uzskatīt par necieņas izrādīšanu pret Ziemeļkorejas politisko sistēmu un tās vadību. Pēdējos gados Ziemeļkorejas varasiestādes vairākus ārvalstu ceļotājus ir aizturējušas un notiesājušas ar brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem.

Ziemeļkorejā nav atļauta fotografēšana un filmēšana bez iepriekšēja saskaņojuma.

Ceļotājiem vienmēr jābūt gataviem uzrādīt personu apliecinošus dokumentus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ieceļošana Ziemeļkorejā galvenokārt notiek organizētu tūrisma grupu sastāvā.

Ieceļošana Ziemeļkorejā un izceļošana no tās caur Dienvidkorejas robežšķērsošanas punktiem nav iespējama, jo robeža ir slēgta.

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ziemeļkorejā ir jānoformē vīza Latvijā akreditētajā Ziemeļkorejas vēstniecībā Zviedrijā, e-pasts: koryo@telia.com, tālrunis: + (46) 876 738 36.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.