Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

 

Vietējie likumi un paražas
Neraugoties uz marihuānas un tās produktu legalizēšanu Kanādā, šīs vielas ir kategoriski aizliegts pārvadāt pāri robežai jebkādā tās formā un uz jebkuru pasaules valsti (pat tādu, kurā šīs vielas arī ir legalizētas). Noteikumu pārkāpšanai var būt nopietnas sekas. Ar papildu informāciju var iepazīties šeit.


Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņi var ieceļot Kanādā bez vīzas ar uzturēšanos līdz sešiem mēnešiem Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza, informāciju par vīzas saņemšanas iespējām iespējams interesēties Kanādas vēstniecībā Polijā. Ceļotājiem, kuri bez vīzas ieceļo Kanādā, vai to šķērso tranzītā, izmantojot gaisa satiksmi, pirms ceļojuma obligāti jāsaņem elektroniskā ceļošanas atļauja (Electronic Travel Authorization – eTA).
Pieteikšanās eTA notiek tiešsaistes režīmā, sniedzot atbildes uz jautājumiem par sevi, tai skaitā, pases datus, ziņas par sodāmību, līdzšinējiem ieceļošanas atteikumiem, veselību un sabiedrisko drošību; maksa par eTA ir 7 CAD (Kanādas dolāri). Maksājumu var veikt ar VISA un Mastercard norēķinu kartēm. eTA ir derīga 5 gadus, izņemot gadījumus, kad pases derīguma termiņš ir mazāks par šo laiku (eTA ir sasaistīta ar pases numuru), kā arī gadījumos, ja eTA tiek atcelta, piemēram, par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Kanādā vai arī, ja tiek izsniegta jauna eTA. Detalizētāka informācija tīmekļa vietnē 
www.canada.ca/eTA.

Personām, kuras plāno iebraukt Kanādā pa sauszemi vai ūdens ceļiem, eTA nav jānoformē.
Kārtību, kādā uz Kanādu ceļo nepilngadīgas personas patstāvīgi, viena vecāka vai trešās personas pavadībā, nosaka Kanādas imigrācijas likumdošana. Vēršam uzmanību, ka Kanādas robežsardzes amatpersonas stingri ievēro, lai nepilngadīgai personai, kura ceļo bez vecākiem/aizbildņa, būtu abu vecāku/aizbildņu rakstiska piekrišana ceļošanai. Šādam atļaujas dokumentam vajadzētu būt uz katru konkrētu ceļojumu un dokumenta saturā ir jāiekļauj vecāku/aizbildņu kontaktinformācija, kā arī vecāku/aizbildņu pases kopija ar parakstu. Piekrišanai ceļot ir jābūt tulkotai vai rakstītai angļu vai franču valodā un notariāli apliecinātai. Ja vecākam ir vienpersoniska aizbildniecība pār bērnu, ir jābūt šo faktu apliecinošam dokumentam. Vairāk informācijas var iegūt 
Kanādas Imigrācijas dienesta tīmekļa vietnē. 
Latvijas pilsoņiem vecumā no 14 līdz 79 gadiem, kuri ieceļo Kanādā ar mērķi studēt vai strādāt, kā arī pastāvīgi dzīvot, vienu reizi desmit gados ir jānodod biometriskie dati tuvākajā Kanādas pārstāvniecībā vai Vīzu centrā.


Veselība
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .


Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kanādā: +1 613-238-6014 (darba laikā) vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.