Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kanādas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Lai aizsargātu Kanādas iedzīvotājus no vīrusa izplatības, Kanādas valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka no 2021.gada 7.septembra Kanādā bez būtiska ieceļošanas mērķa var iebraukt tikai tie ārvalstnieki, kuriem ir pastāvīgas uzturēšanās atļaujas, kā arī tie, kas ir izgājuši pilnu vakcinācijas kursu ar Kanādā atzītām vakcīnām*. Ar detalizētāku informāciju var iepazīties Kanādas valdības tīmekļa vietnē.

Šobrīd ir spēkā šādas prasības ieceļotājiem:

  • Visiem ceļotājiem pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāreģistrējas #ArriveCAN aplikācijā un jāsniedz visa nepieciešamā informācija. Vairāk informācijas šeit;
  • Ierodoties Kanādā, izvēles kārtībā, robežsardze var likt veikt Covid-19 PCR testu. Šajā gadījumā jādodas pašizolācijā līdz testa rezultātu saņemšanai. Vairāk informācijas šeit;

Pilnībā vakcinētie iedzīvotāji ar Kanādā atzītām vakcīnām ir atbrīvoti no karantīnas valsts ierādītā viesnīcā. Kanādā atzītas vakcīnas: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD un Janssen (Johnson & Johnson). Vairāk informācijas šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Vietējie likumi un paražas
Neraugoties uz marihuānas un tās produktu legalizēšanu Kanādā, šīs vielas ir kategoriski aizliegts pārvadāt pāri robežai jebkādā tās formā un uz jebkuru pasaules valsti (pat tādu, kurā šīs vielas arī ir legalizētas). Noteikumu pārkāpšanai var būt nopietnas sekas. Ar papildu informāciju var iepazīties šeit.


Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņi var ieceļot Kanādā bez vīzas ar uzturēšanos līdz sešiem mēnešiem Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza, informāciju par vīzas saņemšanas iespējām iespējams interesēties Kanādas vēstniecībā Polijā. Ceļotājiem, kuri bez vīzas ieceļo Kanādā, vai to šķērso tranzītā, izmantojot gaisa satiksmi, pirms ceļojuma obligāti jāsaņem elektroniskā ceļošanas atļauja (Electronic Travel Authorization – eTA).
Pieteikšanās eTA notiek tiešsaistes režīmā, sniedzot atbildes uz jautājumiem par sevi, tai skaitā, pases datus, ziņas par sodāmību, līdzšinējiem ieceļošanas atteikumiem, veselību un sabiedrisko drošību; maksa par eTA ir 7 CAD (Kanādas dolāri). Maksājumu var veikt ar VISA un Mastercard norēķinu kartēm. eTA ir derīga 5 gadus, izņemot gadījumus, kad pases derīguma termiņš ir mazāks par šo laiku (eTA ir sasaistīta ar pases numuru), kā arī gadījumos, ja eTA tiek atcelta, piemēram, par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Kanādā vai arī, ja tiek izsniegta jauna eTA. Detalizētāka informācija tīmekļa vietnē www.canada.ca/eTA.

Personām, kuras plāno iebraukt Kanādā pa sauszemi vai ūdens ceļiem, eTA nav jānoformē.
Kārtību, kādā uz Kanādu ceļo nepilngadīgas personas patstāvīgi, viena vecāka vai trešās personas pavadībā, nosaka Kanādas imigrācijas likumdošana. Vēršam uzmanību, ka Kanādas robežsardzes amatpersonas stingri ievēro, lai nepilngadīgai personai, kura ceļo bez vecākiem/aizbildņa, būtu abu vecāku/aizbildņu rakstiska piekrišana ceļošanai. Šādam atļaujas dokumentam vajadzētu būt uz katru konkrētu ceļojumu un dokumenta saturā ir jāiekļauj vecāku/aizbildņu kontaktinformācija, kā arī vecāku/aizbildņu pases kopija ar parakstu. Piekrišanai ceļot ir jābūt tulkotai vai rakstītai angļu vai franču valodā un notariāli apliecinātai. Ja vecākam ir vienpersoniska aizbildniecība pār bērnu, ir jābūt šo faktu apliecinošam dokumentam. Vairāk informācijas var iegūt Kanādas Imigrācijas dienesta tīmekļa vietnē. 
Latvijas pilsoņiem vecumā no 14 līdz 79 gadiem, kuri ieceļo Kanādā ar mērķi studēt vai strādāt, kā arī pastāvīgi dzīvot, vienu reizi desmit gados ir jānodod biometriskie dati tuvākajā Kanādas pārstāvniecībā vai Vīzu centrā.


Veselība
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .


Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kanādā: +1 613-238-6014 (darba laikā) vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.