Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Mongolijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Mongolijā ir atcelti visiem ceļotājiem. Negatīvi Covid-19 PCR testi pirms un pēc ierašanās vairs nav nepieciešami.

Visiem pasažieriem, ierodoties robežkontroles punktos, ir jāaizpilda medicīniskās deklarācijas veidlapas.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ceļošana ārpus Mongolijas galvaspilsētas Ulanbatoras (Ulaanbaatar), var būt apgrūtinoša un potenciāli bīstama, ja nepārzināt apkaimi, kas ir sevišķi bīstama ar nelīdzenajiem ceļiem un kalniem.

Mongolijā ir ļoti svārstīga gaisa temperatūra, vasarā tā var sasniegt +35C un ziemā līdz pat  -40C.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Glabājiet personu apliecinošu dokumentus drošā vietā, iesakām pases kopiju glabāt atsevišķi no oriģināla.

Vietējie likumi un paražas

Jebkāda veida narkotiku glabāšana, pārvadāšana un lietošana, sevišķi marihuāna, Mongolijā ir nelikumīga. Šo likumu neievērošana var novest pie bargiem sodiem, tai skaitā – cietumsoda.

Aizliegts fotografēt policiju, policijas eskortu vai militārpersonas. Tas tiek uzskatīts par noziedzīgu nodarījumu.

Pirms apmeklējat šo valsti, aicinām rūpīgi iepazīties ar Mongolijas vietējām paražām, jo valstī pret daudzām mums šķietami ikdienišķām lietām izturas ļoti nopietni.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Mongolijā ir vajadzīga vīza. Saskaņā ar Mongolijas Ārlietu ministrijas sniegto informāciju Latvijas pilsoņi pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt caur oficiālo tīmekļa vietni https://www.evisa.mn/ .

Šādas elektroniskās vīzas var noformēt ieceļotāji ar mērķi tūrisms, sporta, kultūras un mākslas pasākumu dalībnieki un tranzīta ceļotāji.

Elektroniskās vīzas saņēmēji tiek aicināti ceļot ar izdrukātu vīzas eksemplāru, lai varētu to nepieciešamības gadījumā uzrādīt pēc pieprasījuma aviosabiedrības pārstāvjiem vai robežkontrolei.

Latvijas nepilsoņiem par vīzas saņemšanas iespējām jāinteresējas Latvijai akreditētajā Mongolijas vēstniecībā Polijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Choimpog Bat, pa e-pastu: choimpogbat@yahoo.com, vai tālruņa numuru 976 7575 5521 ext. 818.  

Papildus ir iespējams viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.