Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Ceļošana ārpus Mongolijas galvaspilsētas Ulanbatoras (Ulaanbaatar) var būt apgrūtinoša un potenciāli bīstama, ja nepārzināt apkaimi, kas ir sevišķi bīstama ar nelīdzenajiem ceļiem un kalniem.

Mongolijā ir ļoti svārstīga gaisa temperatūra, vasarā tā var sasniegt +35C un ziemā līdz pat  -40C.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Glabājiet personu apliecinošu dokumentus drošā vietā, iesakām pases kopiju glabāt atsevišķi no oriģināla.

Vietējie likumi un paražas

Jebkāda veida narkotiku glabāšana, pārvadāšana un lietošana, sevišķi marihuānas, Mongolijā ir nelikumīga. Šo likumu neievērošana var novest pie bargiem sodiem, tai skaitā – cietumsoda.

Aizliegts fotografēt policiju, policijas eskortu vai militārpersonas. Tas tiek uzskatīts par noziedzīgu nodarījumu.

Pirms apmeklējat šo valsti, aicinām rūpīgi iepazīties ar Mongolijas vietējām paražām, jo valstī pret daudzām mums šķietami ikdienišķām lietām izturas ļoti nopietni.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ceļotājiem, kuri Mongolijā vēlas uzturēties ne ilgāk kā 30 dienas ar mērķi – tūrisms – vīza nav nepieciešama. Šis Mongolijas varasiestāžu lēmums ir spēkā līdz 2025. gada 31. decembrim.

Ja ieceļošanas mērķis ir cits, piemēram, sporta, kultūras un mākslas pasākumu dalībnieki un tranzīta ceļotāji, nepieciešams noformēt elektronisko vīzu pirms ceļojuma: Visa information | Embassy of Mongolia in Warsaw (ambasadamongolii.pl) 

Elektroniskās vīzas saņēmēji tiek aicināti ceļot ar izdrukātu vīzas eksemplāru, lai varētu to nepieciešamības gadījumā uzrādīt pēc pieprasījuma aviosabiedrības pārstāvjiem vai robežkontrolei.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Mongolijā ir nepieciešama vīza. Par vīzas saņemšanas iespējām aicinām interesēties Latvijai akreditētajā Mongolijas vēstniecībā Polijā.

Visiem pasažieriem, ierodoties robežkontroles punktos, ir jāaizpilda medicīniskās deklarācijas veidlapa.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.  Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Choimpog Bat, pa e-pastu: choimpogbat@yahoo.com, vai tālruņa numuru 976 7575 5521 ext. 818.  

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.