Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.
Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.
Omānas iestādēs ir atcēlušas visus ar Covid-19 saistītos ieceļošanas ierobežojumus. Tomēr pirms ceļojuma aicinām arī pārliecināties pie lidsabiedrības, ar kuru plānojat lidot, vai nepastāv papildu prasības ceļošanai. Iespējams, lidsabiedrības var pieprasīt uzrādīt negatīvu PCR testu pirms iekāpšanas lidmašīnā.
Drošības situācija
Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē un saspīlējumu reģionā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, īpaši, ja atrodaties Omānas un Jemenas robežas tuvumā, kā arī uzturoties sabiedriskās vietās. Aicinām izvairīties no demonstrācijām un neuzturēties vietās, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits.
Ir saņemtas ziņas, ka dažiem ceļotājiem ir liegts ieceļot Omānā no Apvienotajiem Arābu Emirātiem caur Hatas robežas šķērsošanas punktu (the Hatta crossing). Ja plānojat ceļot uz Omānu pa sauszemes ceļiem, iesakām sazināties ar vietējiem imigrācijas dienestiem, lai izvēlētos alternatīvu maršrutu.
Adenas līcī un Indijas okeānā pastāv pirātisma draudi.
Vietējie likumi un paražas
Omānas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Omānas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties – jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.
Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Omānā nav nepieciešama, ja iebraukšanas mērķis ir tūrisms un uzturēšanos dienu skaits Omānā nepārsniedz 14 dienas. Personām ir jābūt apstiprinātai viesnīcas rezervācijai, veselības apdrošināšanai un lidojuma rezervācijai abos virzienos. Detalizētāka informācija ir pieejama Omānas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.
Ja uzturēšanās laiks Omāna pārsniedz 14 dienas Latvijas pilsoņi, kas Omānā plāno ieceļot tūrisma nolūkos, vīzai var pieteikties elektroniski (E-Visa). Elektroniskās vīzas pieteikums atrodams Omānas policijas tīmekļa vietnē. Latvijas pilsoņi īstermiņa ieceļošanas vīzu ar 14 dienu derīguma termiņu var saņemt arī, ielidojot Sēbas starptautiskajā lidostā (Seeb International Airport).
Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Omānā ir nepieciešama vīza. Informācija par Omānas pārstāvniecībām ārvalstīs ir pieejama Omānas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.
Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).
Veselība
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.
Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.
Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.
Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.