Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

 

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Vispārēja informācija par došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos: šeit.

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē Indijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Indijā līdz 31.oktobrim ir spēkā ierobežojumi starptautisko pasažieru lidojumiem, tomēr ir atļauti transporta koridori ar noteiktām valstīm.

Sākot ar 15.oktobri Indija tiek atvērta tūrismam. No 15.oktobra visi ārvalstnieki, kuri plāno apmeklēt Indiju tūrisma nolūkos, var ieceļot Indijā ar elektronisko un parasto tūrisma vīzu (e-Tourist visa/Tourist visa), izmantojot čārterreisus (grupu tūrisms). Individuālie ceļotāji ar tūrisma vīzām varēs apmeklēt Indiju no š.g. 15. novembra. Ieceļošana atļauta tikai izmantojot gaisa satiksmi. Ieceļot būs ļauts tikai tiem tūristiem, kuru vīzas ir izsniegtas š.g. 6.oktobrī vai vēlāk. Iepriekš izsniegtās tūrisma vīzas izmantot nebūs iespējams.

Pirms ceļošanas uz Indiju vismaz 72 stundas pirms plānotā ceļojuma katrai personai ir:

Ieceļotāji Indijā no A kategorijas valstīm (Apvienotā Karaliste, Francija, Vācija, Nepāla, Baltkrievija, Libāna, Armēnija, Ukraina, Beļģija, Ungārija un Serbija), kuri ir pilnībā vakcinēti, var pamest lidostu un turpmākās 14 dienas novērot savu veselību.

A kategorijas valstu saraksts : https://www.mohfw.gov.in/pdf/ListofCountriestobereferredtoincontextofGuidelinesforinternationalarrivalsdated20thOctober2021.pdf

Pilnu vakcinācijas kursu neizgājušie un nevakcinētie ceļotāji no A kategorijas valstīm pēc ieceļošanas Indijā, veic COVID-19 testu lidostā, turpmākās 7 dienas pavada mājas karantīnā un astotajā dienā veic atkārtotu COVID-19 testu. Ja veiktais tests ir negatīvs, tad nākamajās septiņās dienās ir nepieciešams novērot savu veselību.

Ieceļotāji no valstīm, kuras nav A kategorijas valstis, neatkarīgi no vakcinācijas statusa, lidostā veic COVID-19 testu, turpmākās 7 dienas pavada mājas karantīnā un astotajā dienā veic atkārtotu testu. Negatīva testa rezultātā nākamās 7 dienas tiek pavadītas novērojot veselību. Pozitīva testa rezultātā ir nepieciešams izolēties un ziņot medicīnas iestādei vai zvanīt uz Nacionālo palīdzības dienestu.

Iebraucēji no valstīm, kuras nav riska valstis, Indijā ieceļojot COVID-19 testu neveic un nākamās 14 dienas novēro savu veselību.

Plašāka informācija ir pieejama šeit: https://mea.gov.in/guidelines-for-international-arrivals.htm

Visas iepriekš izsniegtās vīzas, kuru termiņš ir beidzies vai beigsies līdz brīdim, kad tiks atjaunota starptautiskā gaisa satiksme no Indijas, tiek pagarinātas bez maksas. Vīzas pagarinājums ir jāpieprasa elektroniski. Plašāka informācija ir pieejama šeit.

Obligāta prasība ir sejas aizsargmasku valkāšana visās publiskajās vietās.

Drošības situācija

Indijā musonu sezona ilgst no jūnija līdz oktobrim. Spēcīgas lietavas izraisa plūdus un zemes nogruvumus. Cikloni un tropiskās vētras, īpaši Indijas austrumu piekrastē, bieži veidojas laika posmā no septembra līdz decembrim. Bengālijas līča apvidū tropisko ciklonu sezona ilgst no aprīļa līdz jūnijam un no septembra līdz decembrim.

Gadījumā, ja ceļojums šajā laikā ir neatliekams, iesakām sekot līdzi laika ziņām Indijas Meteoroloģiskā departamenta mājaslapā, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un ievērot piesardzību.

Vietējie likumi un paražas

Ņemot vērā Indijā notikušos agresīvos incidentus pret rietumvalstu sievietēm, aicinām izvērtēt nepieciešamību ceļot vienatnē. Ceļojot valsts teritorijā, aicinām respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Indiju, ir nepieciešama ieceļošanas vīza. Pieteikums Indijas vīzas saņemšanai ir jāiesniedz Indijas vēstniecībā Stokholmā. Papildus informācija ir pieejama vēstniecības mājaslapā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 180 dienas no ieceļošanas dienas Indijā.

Veselība

Augstais gaisa piesārņojuma līmenis Indijā, kas var rasties lielākajās pilsētās un industriālajās zonās, var izraisīt bronhu, deguna blakusdobumu vai astmas saasinājumus bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pirms ceļošanas ir iespējams pārbaudīt piesārņojuma indeksa līmeni daudzās pilsētās reālajā laikā. Piesārņojuma līmenim esot īpaši augstam, iespējami arī avio pārlidojumu ierobežojumi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Indijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.