Latvijas un Korejas Republikas (Dienvidkorejas) attiecības raksturo pozitīva dinamika ekonomikā, regulārs politiskais dialogs, sadarbība starptautiskās organizācijās un starp pilsētām, institūcijām, kā arī parlamentiem. Latvijai Dienvidkoreja ir nozīmīgs stratēģiskais partneris Āzijā un valstu attiecības turpina attīstīties ar kopīgu mērķi par stabilu un drošu, kā arī ekonomiski attīstītu Baltijas un IndijasKlusā okeāna reģionu.

Korejas Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību 1991. gada 5. septembrī un 1991. gada 22. oktobrī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Latvijas pārstāvība Korejas Republikā

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Seulā.

Latvijas ārkārtējais un pilnvarotas vēstnieks Korejas Republikā kopš 2021. gada ir Āris Vīgants.

Seulā darbojas Latvijas goda ģenerālkonsuls Kvons Kjunghuns (KWON Kyoung-hoon).

Korejas Republikas pārstāvība Latvijā

Korejas Republikas vēstniecība atrodas Rīgā.

Kopš 2023. gada janvāra Dienvidkorejas vēstnieks Latvijā ir Donggju Li (LEE Tong-q).

Plašāk

Latvijas amatpersonu vizītes Dienvidkorejā
2020. g. 8.12. janvāris Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vizīte
2019. g. 24.26. oktobris Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro dalība atjaunojamās enerģijas forumā un divpusējās tikšanās
2018. g. 20.26. februāris Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa vizīte 
2018. g. 8.15. februāris Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīte dalība Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā un divpusējās tikšanās
2017. g. 21. marts Baltijas valstu un Dienvidkorejas politiskās konsultācijas Seulā
2016. g. 17.21. oktobris Saeimas Ārlietu komisijas vizīte Korejas Nacionālajā Asamblejā, Seulā

2015. g. 20.21. aprīlis

Latvijas un Dienvidkorejas divpusējās politiskās konsultācijas
Dienvidkorejas amatpersonu vizītes Latvijā
2019. g. 31. maijs–2. jūnijs Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāja Muna Hisanga (MOON Hee-sang) vizīte
2017. g. 15.–17. novembris Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas Ārlietu un apvienošanas komitejas vadītāja Šima Džēkvona (SHIM Jae-kwon) vizīte
2016. g. 7. marts Baltijas valstu un Dienvidkorejas politiskās konsultācijas Rīgā
2015. g. 27.–28. aprīlis Premjerministra vietnieka Vu Jēhvanga (WOO Yea-hwang) dalība ASEM (Asia Europe Meeting) izglītības ministru sanāksmē Rīgā
2015. g. 29.–30. aprīlis Transporta viceministra Jo Hjungku (YEO  Hyung-koo)  dalība ASEM Transporta ministru sanāksmē Rīgā
2015. g. 8.11. marts Dienvidkorejas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas vadītāja Bjuna Džēila (BYUN Jae-ill) un deputātes Parkas Jongsunas (PARK Young-sun) vizīte

Latvijas–Dienvidkorejas parlamentārā sadraudzības grupa izveidota 02.03.2023. un tās vadītājs ir Ainars Latkovskis (“Jaunā vienotība”).   

Dienvidkorejas Nacionālās Asamblejas (NA) parlamentārās sadarbības grupa izveidota 2021. gada maijā.

Dienvidkoreja ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris Āzijā un abu valstu starpā pastāv stabilas ekonomiskās attiecības.

Dienvidkorejā, Seulā, darbojas Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība, kas sniedz atbalstu Latvijas uzņēmējiem eksporta veicināšanā, informācijas par uzņēmējdarbību uzsākšanu, un iespējām realizēt investīciju projektus, kā arī sniedz palīdzību ārējās tirdzniecības veicināšanai.

Plašāk

Latvijas un Dienvidkorejas sadarbība izglītības un zinātnes jomā balstās uz starpvaldību un starpnozaru līgumiem, ar kuru palīdzību tiek veicināta valodu apguve, kopīgu izglītības iestāžu projektu attīstība un studentu apmaiņas iespējas.

Kopš 2013.gada LU Humanitāro zinātņu fakultātē pieejama programma korejiešu valodas un kultūras studijām.

Lai padziļinātu šīs zināšanas, kopš 2016. gada Rīgā darbojas Korejas studiju centrs un Rīgas Tehniskās universitātes telpās Karaļa Sedžonga institūts.

Kopš 2011. gada 21. novembra ir spēkā Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūrā, izglītībā, jaunatnes lietās un sportā.

Arī Latvijas un Dienvidkorejas universitāšu starpā noslēgti vairāki sadarbības līgumi:

  • Kopš 2017. gada Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultāte un Korejas studiju centrs noslēdzis sadarbības līgumu ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas bibliotēku, kas studentiem un pētniekiem Latvijā sniedz piekļuvi bibliotēkas digitālajam akadēmisko rakstu arhīvam.
  • 2008. gada jūnijā Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte noslēdza sadarbības līgumu ar Kyungpook Nacionālo universitātes Ekonomikas un biznesa administrācijas koledžu.
  • 2008. gada septembrī Latvijas Universitāte noslēdza sadarbības līgumu ar Kyungpook Nacionālo Universitāti, kas paredz apmaiņu ar studentiem un pasniedzējiem ekonomikas un sociālajās zinātnēs.

Starptautiskās stipendijas:

Dienvidkorejas starptautiskā sadarbības aģentūra piedāvā Latvijai dažādas apmācību programmas un seminārus, kuros piedalījušies speciālisti no nozaru ministrijām, pašvaldību iestādēm un citām Latvijas institūcijām.