Latvijas Republikas un Paragvajas Republikas (spāņu valodā: República del Paraguay) attiecības ir draudzīgas un konstruktīvas, aktīva sadarbība notiek starptautisko organizāciju ietvaros.

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija ir pievienojusies Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Paragvaju, kas notiek Eiropas Savienības un Mercosur dialoga ietvaros.

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atjaunošanu Paragvaja atzina 1992. gada 1. aprīlī, bet diplomātiskās attiecības starp abām valstīm tika nodibinātas 1992. gada 3. jūnijā.

No 2005. gada 6. septembra līdz 2009. gada 1. jūlijam Latvijā tika akreditēta pirmā Paragvajas Republikas vēstniece Lilianne Lebrona-Vengere (Lilianne Lebron-Wenger) ar rezidences vietu Berlīnē, Vācijā. No 2012. gada 30. oktobra līdz 2013. gada 15. decembrim Paragvajas vēstnieks Latvijā bija Rauls Florentins (Raúl Álberto Florentín Antola). Patlaban Paragvaja nav nozīmējusi savu vēstnieku Latvijas Republikā.

2017.gada 13.decembrī noslēgts Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Paragvajas Ārlietu ministrijas saprašanās memorands par politiskajām konsultācijām.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Paragvaja ir Latvijas 63. nozīmīgākais eksporta un 131. nozīmīgākais importa preču tirdzniecības partneris.  2019. gadā preču tirdzniecības bilance bija pozitīva – 11 milj. EUR.

Preču un pakalpojumu tirdzniecība ar Paragvaju

2019. gadā kopējais preču eksports veidoja 11 milj. EUR, kas ir par 41% mazāk nekā 2018. gadā. Savukārt preču imports no Paragvajas veidoja 0,002 milj. EUR, kas ir par 71% mazāk, salīdzinot ar 2018. gadu.

Galvenās Latvijas eksporta preču grupas:  mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (100%).

Galvenās importa preču grupas no Paragvajas: mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (100%).

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES

Savstarpējās vizītes un tikšanās

2017. gada

12.-14. decembris

Asunsjona, Paragvaja – pirmā oficiālā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte Paragvajā. Vizītes laikā ārlietu ministrs tikās ar Paragvajas ārlietu ministra p.i. Federiko Gonsalesu (Federico A. González) un Paragvajas rūpniecības un tirdzniecības ministra vietnieku Viktoru Bernalu (Victor Bernal). 13.decembrī tika parakstīts Latvijas un Paragvajas Ārlietu ministriju saprašanās memorands par politiskajām konsultācijām abpusēji interesējošos jautājumos - ar mērķi padziļināt divpusējo dialogu un sadarbību, noturēt konsultācijas jautājumos, kas attiecas uz Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona kopienas (CELAC) sadarbību, kā arī jautājumos, ar ko nodarbojas starptautiskās organizācijas, kuru dalībnieces ir abas valstis.
2017. gada 12.decembris Buenosairesa, Argentīna – Pasaules Tirdzniecības organizācijas 11. Ministru konferences laikā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Paragvajas ārlietu ministru Eladio Loisagu (Eladio Loizaga Caballero).
2017.gada 27.februāris ANO Cilvēktiesību padomes Ženēvā, Šveicē laikā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Paragvajas ārlietu ministru Eladio Liosagas divpusējā tikšanās.

ĪSA INFORMĀCIJA PAR PARAGVAJU

Teritorija 406,75 tūkst. kv.km
Iedzīvotāju skaits 7 111 652 (2020.g.)
Galvaspilsēta Asunsjona
Valsts valoda spāņu, gvarani
Reliģija Romas katoļu (89.6%), 6.2% protestantu
Valsts iekārta konstitucionāla republika, neatkarīga kopš 1811. gada
Naudas vienība Gvarani (PYG)

INFORMĀCIJAS AVOTI

Paragvajas Republikas vēstniecība Berlīnē

Latvijas goda konsulāts Paragvajā

Eiropas Savienības – Paragvajas attiecības: Eiropas Ārējā darbības dienesta mājas lapa

Paragvajas Investīciju un eksporta aģentūra REDIEX

Informācija ceļotājiem

Aplikācija „Ceļo droši"