Latvijai un Austrijai ir tradicionāli ciešas, draudzīgas un daudzpusīgas attiecības, valstis vieno aktīvs politiskais dialogs. Sadarbība ekonomikas, kultūras, izglītības un zinātnes jomā norisinās arī Austrijas federālo zemju līmenī.

Austrija atzina Latvijas valsti de iure un nodibināja diplomātiskās attiecības ar Latviju 1921. gada 17. februārī. 1991. gada 28. augustā Austrija atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu, un 1992. gada 19. janvārī tika atjaunotas abu valstu diplomātiskās attiecības.

Latvijas pārstāvība Austrijas Republikā

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Vīnē

Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Austrijas Republikā kopš 2021. gada 13. septembra ir Guna Japiņa. Vēstniece ir arī nerezidējošā vēstniece Slovākijas Republikā, Šveices Konfederācijā, Lihtenšteinas Firstistē.

Latvijai ir divi goda konsuli Austrijā. Zalcburgā (Zalcburgas federālajā zemē) darbojas goda konsuls Dr. Karls Vindigs (Dr. Karl Windig) un Grācā (Štīrijas federālajā zemē) – Mag. Tino Ferdinands Pelcers (Mag. Tino Ferdinand Pölzer).

Austrijas Republikas pārstāvība Latvijā

Austrijas vēstniecība Latvijā tika atvērta 1997. gada 31. oktobrī. Kopš 2016. gada beigām Austrijas vēstniecība Rīgā pastāv juridiski. Kopš 2017. gada 16. janvāra vēstniecības darbību nodrošina Austrijas Ārējās Tirdzniecības kamera. Savukārt, konsulārās funkcijas veic Austrijas vēstniecība Stokholmā. Konsulārajam atbalstam Latvijā 2016. gada decembrī Rīgā tika atklāts Austrijas goda konsulāts, un par konsulu tika iecelts viesnīcas “Grand Palace” vadītājs Bernhards Lēvs (Bernhard Löw).

Kopš 2023. gada marta Austrijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā (ar rezidenci Vīnē) ir Mag. Bernadete Klēša (Mag. Bernadette Klösch), nomainot amatā iepriekšējo vēstnieci Dorisu Danleri. Kopš 2023. gada 23. septembra Austrijas padomnieks ekonomikas jautājumos Latvijā ir MMag. Tomass Eduards Špacīrs (MMag. Thomas Eduard Spazier).

Plašāk

Vizītes un tikšanās starptautisku konferenču/forumu ietvaros

Valsts prezidenti

2022. g. 29.30. septembris

Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Vīnē, Austrijā, dalība Austrijas Konstitūcijas dienas pasākumā

2021. g. 30. jūnijs–2. jūlijs

Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Austrijā, dalība starptautiskajā klimata samitā “R20 Austrian World Summit”

2019. g. 26.28. maijs

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darba vizīte Austrijā, dalība starptautiskajā klimata samitā “R20 Austrian World Summit”

2018. g. 13.14. septembris

Austrijas Federālā prezidenta Aleksandra Van der Bellena (Alexander Van der Bellen) dalība Arajološas (Arraiolos) grupas valstu samitā Rīgā un Rundālē

2015. g. 8.9. aprīlis

Latvijas prezidenta Andra Bērziņa oficiālā vizīte Austrijā

2012. g. 11. februāris

Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa divpusējā tikšanās ar Austrijas Federālo prezidentu Dr. Haincu Fišeru (Dr. Heinz Fischer) 8 Eiropas valstu prezidentu neformālās Arajološas grupas debašu ietvaros Helsinkos

2008. g. 29.30. aprīlis

Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Austrijā 8 Eiropas valstu prezidentu neformālās Arajološas grupas debašu ietvaros. Divpusējā tikšanās ar Austrijas Federālo prezidentu Dr. Haincu Fišeru (Dr. Heinz Fischer)

2007. g. 10.11. aprīlis

Austrijas Federālā prezidenta Dr. Hainca Fišera (Dr. Heinz Fischer) vizīte Latvijā 8 Eiropas valstu prezidentu neformālās Arajološas grupas debašu ietvaros. Divpusējā tikšanās ar Vairu Vīķi-Freibergu

2006. g. 28. janvāris

Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas tikšanās ar Austrijas Federālo kancleru Dr. Volfgangu Šiselu (Dr. Wolfgang Schüssel) Austrijā.

2002. g. 26.28. jūlijs

Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba vizīte Austrijā - dalība "Baltijas sarunās" Zalcburgā – Baltijas valstu un Austrijas prezidentu tikšanās

2002. g. 23.24. aprīlis

Austrijas Republikas federālā prezidenta Dr. Tomasa Klestila (Dr. Thomas Klestil) oficiālā vizīte Latvijā

2001. g. 1.3. jūlijs

Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba vizīte Austrijā, dalība Eiropas Ekonomikas samitā Zalcburgā

Ārlietu ministri

2023. g. 12. decembris

Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa tikšanās ar Austrijas Federālās ES un konstitūciju lietu ministri Karolīni Edštadleri (Karoline Edtstadler) Vispārējo lietu padomes Briselē ietvaros Beļģijā

2021. g. 13. septembris

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukševicas tikšanās ar Austrijas Federālās ES un konstitūciju lietu ministri Karolīni Edštadleri (Karoline Edtstadler)

2015. g. 8. aprīlis

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča divpusēja tikšanās ar Austrijas ārlietu ministru Sebastianu Kurcu (Sebastian Kurz) Vīnē

2009. g. 25. augusts

Austrijas ārlietu ministra Mihaela Špindelegera (Michael Spindelegger) vizīte Latvijā. Tikšanās ar valsts prezidentu Valdi Zatleru, ārlietu ministru Māri Riekstiņu

2007. g. 12. marts

Latvijas ārlietu ministra Dr. Arta Pabrika darba vizīte Austrijā

2005. g. 6. decembris

Latvijas ārlietu ministra Dr. Arta Pabrika darba vizīte Austrijā

2004. g. 19. janvāris

Latvijas ārlietu ministres Sandras Kalnietes darba vizīte Austrijā

2002. g. 16.17. septembris

Latvijas ārlietu ministra Induļa Bērziņa dalība Eiropas Ekonomikas forumā Zalcburgā, Austrijā

2001. g. 25.27. novembris

Latvijas ārlietu ministra Induļa Bērziņa dalība konferencē "Baltijas valstis, Austrija un ES paplašināšanās" Vīnē

2001. g. 3.4. aprīlis

Austrijas ārlietu ministres Dr. Benitas Ferero-Valdneres (Benita Ferrero-Waldner) oficiālā vizīte Latvijā

1999. g. 3.4. maijs

Latvijas ārlietu ministra Valda Birkava oficiālā vizīte Austrijā

1997. g. 31. oktobris

Austrijas vicekanclera un ārlietu ministra Dr. Volfganga Šisela (Dr. Wolfgang Schüssel) oficiālā vizīte Latvijā

2023. gada 2. martā 14. Saeimā tika izveidota Deputātu grupa sadarbības veicināšanai ar Austrijas parlamentu, tās vadītāja ir Skaidrīte Ābrama.

Austrijas parlamentā darbojas Austrijas-Baltijas valstu sadraudzības grupa (Parlamentarische Gruppe Österreich-Estland, Lettland, Litauen), kuras vadītāja ir Eva Marija Holcleitnere, BSc (Eva Maria Holzleitner, BSc).

2023. gada 26. oktobrī norisinājās Austrijas Parlamenta Austrijas-Baltijas draugu grupas vizītē Latvijā un tikšanās ar Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Austrijas parlamentu deputātiem.

Austrija ir Latvijai nozīmīgu tirdzniecības partneru vidū. Abas valstis vieno vīzija par stipru, klimatneitrālu un digitāli konkurētspējīgu Eiropas Savienību. Latvijai un Austrijai ir laba sadarbība tādās ekonomikas jomās kā, piemēram, kokrūpniecība, apdrošināšanas pakalpojumi, viedās tehnoloģijas. Latvijas ekonomiskās intereses Austrijā pārstāv Latvijas vēstniecība Vīnē. Kopš 2021.gada jūnija Vīnē darbojas arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība, kopš 2023.gada septembra tās vadītāja ir Inga Ulmane.

Austrijas ekonomiskās intereses Latvijā pārstāv gan Austrijas vēstniecība Rīgā, gan Austrijas Tirdzniecības birojs (biroja vadītājs – MMag. Thomas Eduard Spazier). Latvijas un Austrijas ekonomiskās sadarbības veicināšanas pasākumi galvenokārt tiek organizēti ar šī biroja starpniecību.

2023. gada 27. novembrī Vīnē norisinājās pirmais Baltijas valstu un Austrijas Ekonomikas forums, kas ir Austrijas Tirdzniecības kameras, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecību Vīnē un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība Austrijā kopprojekts.

Plašāk

Lai arī Austrija nav NATO dalībvalsts, tā kopš 1995. gada ir pievienojusies NATO sadarbības programmai “Partnerattiecības mieram”. Austrija piedalās gan NATO, gan citās starptautiskajās misijās, pieliek, pūles, lai nodrošinātu savu militāro spēju savietojamību ar NATO, kā arī sniedz finansiālu atbalstu NATO īstenotajiem projektiem partnervalstīs.

2017. gada aprīlī tika parakstīts līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības ministriju par lietotu M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi. Austrija nodrošināja Latvijas bruņoto spēku pārstāvju apmācību šī bruņojuma izmantošanā un uzturēšanā. 2021. gada aprīlī tika noslēgts līgums par papildus 18 pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, kas saņemtas 2021. gada jūlijā. Notiek regulāra divpusēja sadarbība bruņoto spēku personāla apmācību jomā.

Austrija ir viena no valstīm, kuras uzņēmēji ir iesaistījušies Rail Baltica infrastruktūras projektā. Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūvi veic starptautiskā konkursa uzvarētājs – personu apvienība B.S.L. Infra, kuru veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi ceļu būves firma SIA Binders un AS LNK Industries.

Latviju un Austriju vieno aktīva sadarbība dažādās kultūras un kultūrizglītības jomās. Elīna Garanča, Andris Nelsons un Mariss Jansons ir zināmākie Latvijas vārdi Austrijā un veido ļoti pozitīvu valsts atpazīstamību. Vīnes prestižākajos koncertnamos – Wiener Oper, Wiener Musikverein un Wiener Konzerthaus – uzstājās arī Kristīne Opolais, Iveta Apkalna, Baiba Skride, Lauma Skride u.c.

Liels ieguvums Latvijas starptautiskajam tēlam ir fakts, ka Andris Nelsons tika izvēlēts par prestižā un pasaulslavenā Vīnes Filharmoniķu Jaungada koncerta diriģentu 2020. gada 1. janvārī un par Šēnbrunnas vasaras nakts koncerta diriģentu 2022.gada 16. jūnijā Vīnē.