Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Neskatoties uz drošības situācijas uzlabošanos pēdējā laikā, Salvadorā joprojām ir spēkā no 2022. gada 27. marta noteiktais ārkārtas stāvoklis, kura laikā ir jāievēro pastiprinātu piesardzību. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no lielāko pilsētu un galvaspilsētas nomaļu apmeklējuma un ceļošanas diennakts tumšajā laikā. Noziedznieku uzbrukuma vai laupīšanas gadījumā aicinām neizrādīt pretestību un pēc notikuma nekavējoties ziņot policijai.

Aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Ja iespējams turiet pasi un citas vērtīgas lietas viesnīcas seifā, bet līdzi vienmēr nēsājiet pases kopiju.

Sabiedriskā transporta pilsētas autobusi (pārkrāsoti vecie ASV skolu autobusi) nav tūristiem droši, labāk ieteicams izmantot privātos starppilsētu autobusus. Vietējās policijas tālrunis tūristiem: +503 2511 8300 vai +503 2511 8303.

Salvadorā ir vairāki aktīvi vulkāni. Pirms došanās kalnos, aicinām sekot līdzi vietējo plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī brīdinājumiem Civilās aizsardzības dienesta mājas lapā (spāņu valodā).

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu. Salvadoras cietumi ir pārpildīti un tajos ir augsts vardarbības un noziedzības līmenis, kā arī antisanitāri apstākļi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Salvadorā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Salvadorā ir jāsaņem vīza. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Salvadoras vēstniecību Zviedrijā pa tālruni +46 87658621 vai elektroniski rakstot : embassy@elsalvador.se .

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Salvadorā atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi. Pirms plānotā ceļojuma aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju un precizēt lidsabiedrības prasības pasažieru pārvadājumiem, kas var būt atšķirīgas no valstī noteiktajām ieceļošanas prasībām.

Ūdeni dzert nav ieteicams, ja viens tas nav filtrēts, bet pudelēs pildīts ūdens ir lēts un plaši pieejams.

Brīdinām, ka Karību jūras baseina valstīs, tai skaitā Salvadorā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā Salvadorā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.