Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Beninā. Apmeklējot Beninu, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Beninā ir nepieciešama vīza. Saņemt informāciju par vīzas noformēšanu un pieteikties vīzai tiešsaistē var tīmekļa vietnē: https://evisa.bj/ . Elektronisko vīzu iespējams noformēt arī Beninas robežkontroles punktos, pirms tam norādītajā tiešsaistē sniedzot prasīto informāciju un saņemot Beninas imigrācijas dienesta ieceļošanas atļauju. Noformējot ieceļošanas vīzu Beninas robežkontroles punktos, samaksu var veikt uz vietas. Ieceļojot ar mērķi-tūrisms ne ilgāk par 8 dienām, gan pilsoņi, gan nepilsoņi vīzu var saņemt Beninas robežkontroles punktos, ievērojot šādas prasības:

  • jāveic samaksa Rietumāfrikas frankos;
  • pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus izceļošanas brīdī;
  • jāuzrāda starptautiski atzīts vakcinācijas sertifikāts pret dzelteno drudzi.

Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.