2012. gada 1. janvārī spēkā stājās jaunā Ungārijas konstitūcija, kas paredz līdz šim lietotā oficiālā valsts nosaukuma „Ungārijas Republika” aizstāšanu ar jauno nosaukumu „Ungārija”. Nosaukums „Ungārijas Republika” tiek attiecināts tikai uz Valsts prezidentu.

Latviju un Ungāriju saista regulāra sadarbība dažādās jomās. Aktīvs dialogs izveidojies kultūrā, izglītībā, pašvaldību sadarbībā, aizsardzībā un lauksaimniecībā. Abas valstis strādā ekonomisko attiecību un kontaktu veicināšanā. Latvija un Ungārija sadarbojas arī ES un NATO, kā arī citās starptautiskajās organizācijās, izmantojot arī reģionālos sadarbības formātus, piemēram, Višegradas grupas (V4) un Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) sadarbības iespējas.

Ungārija atzina Latvijas Republikas neatkarību 1921. gada 20. jūlijā. Abu valstu diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 2. septembrī.

Latvijas pārstāvība Ungārijā

Latvijas vēstniecība Ungārijā atrodas Budapeštā.

Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ungārijā kopš 2021. gada ir Agnese Kalniņa.

Ungārijas pārstāvība Latvijā

Ungārijas vēstniecība atrodas Rīgā.

Ungārijas vēstnieks Latvijā kopš 2018. gada ir Ferencs Gābors Bāņai (Ferenc Gábor Bányai).

Ungārijas goda konsule Latvijā ir Ariana Župika.

Plašāk

Valsts prezidenti

2022. g. 20. jūnijs

Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar Ungārijas prezidenti Katalinu Novāku (Katalin Novák) Trīs jūru iniciatīvas samitā

2021. g. 8. decembris

Valsts prezidenta E. Levita oficiālā vizīte Ungārijā

2017. g. 19. septembris

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Ungārijas prezidentu Janošu Āderu (János Áder) ANO ģenerālās Asamblejas laikā

2012. g. 10. februāris

Valsts prezidenta Andra Bērziņa divpusējā tikšanās ar Ungārijas prezidentu Pālu Šmitu Araijološas grupas sanāksmē Helsinkos

Parlamentu priekšsēdētāji/priekšsēdētāju vietnieki

2017. g. 14.–16. jūnijs

Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vizīte Ungārijā

2012. g. 25.–26. novembris

Ungārijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāja Lāslo Kevēra (László Kövér) oficiālā vizīte Latvijā

2009. g. 4.–6. maijs

Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes oficiālā vizīte Ungārijā

Premjerministri

2010. g. 10. decembris

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) darba vizīte Latvijā

2009. g. 26.–27. jūnijs

Ministru prezidenta Valda Dombrovska darba vizīte Ungārijā, dalība oficiālajos pasākumos par godu Dzelzs priekškara krišanas 20. gadadienai un divpusēja tikšanās ar Ungārijas premjerministru Gordonu Bajnai (Gordon Bajnai)

Ārlietu ministri

2021. g. 30. novembris–1. decembris

Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministra Pētera Sijārto dalība NATO ārlietu ministru sanāksmē Rīgā

2021. g. 8. novembris

Ārlietu ministra E. Rinkēviča vizīte Ungārijā

2017. g. 29. jūnijs

Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministra Pētera Sijārto darba vizīte Latvijā

2016. g. 18.–19. decembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča oficiālā vizīte Ungārijā

Ungārija Latvijas preču eksportam ir relatīvi nozīmīgs tirgus, ieņemot 24. vietu starp visām valstīm, uz kurām Latvija eksportē savas preces, kā arī 19. vietu preču importa ziņā. Latvijas preču un pakalpojumu tirdzniecībai ar Ungāriju 2021. gadā bija tendence palielināties. Latvijai ar Ungāriju saglabājas negatīva preču tirdzniecības bilance un pozitīva pakalpojumu tirdzniecības bilance. Ungārijas tiešās investīcijas Latvijā 2021. gadā nedaudz pieauga, savukārt, Latvijas tiešās investīcijas Ungārijā nedaudz saruka.

Aizsardzības ministra oficiālās vizītes Ungārijā laikā 1999. gada 8. jūnijā tika parakstīts Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ungārijas Republikas Aizsardzības ministrijas līgums par divpusējiem kontaktiem un sadarbību militārajā jomā. 2014. gada 28. augustā aizsardzības ministra oficiālās vizītes laikā Budapeštā tika parakstīts Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ungārijas Republikas Aizsardzības ministrijas saprašanās memorands aizsardzības jomā.

Militārajai sadarbībai Ungārija ir nozīmējusi Viļņā rezidējošu Aizsardzības atašeju pulkvežleitnantu Lajošu Salavāri (Lajos Szalavári) bet Latvijas Aizsardzības atašejs Ungārijā plt. Aivars Spriedējs rezidē Varšavā.

Ungārijas gaisa spēki ir piedalījušies NATO Baltijas gaisa patrulēšanas misijā 2015. un 2019. gados, kā arī 2022. gadā.

2019. gada 2. augustā Latvijas un Ungārijas Kultūras ministrijas parakstīja Sadarbības kultūrā programmu.

Divpusējo sadarbību ar Ungāriju regulē 1997. gada 6. martā parakstītais Latvijas Republikas valdības un Ungārijas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūrā, zinātnē un izglītībā.

Sadarbība Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošajās jomās norisinās lielākoties Eiropas Savienības, Eiropas Padomes, UNESCO un citu starptautisko organizāciju programmu un projektu ietvaros.

Latvijas Literatūras centrs sadarbojas ar Ungārijas tulkojumu atbalsta fondu Literature Across Frontiers un Eiropas literāro tulkojumu atbalsta organizāciju neformālajā tīklā.

Ungārijas dienas

Tradicionāli ik gadu rudenī Ungārijas vēstniecība Latvijā organizē “Ungārijas dienas”. Rīgā, kā arī citās Latvijas pilsētās notiek dažādi kultūras pasākumi: izstādes, koncerti, Višegradas valstu filmu dienas.

Aizkraukles novada pašvaldības sadraudzības pašvaldība ir Kiškunhalaša. Rēzeknes novada pašvaldība sadarbojas ar Ungārijas pieaugušo izglītības centru. Savukārt Gulbene ir parakstījusi sadraudzības līgumu ar Balmazūjvārošu. Pļaviņu novads ir parakstījis sadarbības līgumu ar Šzankas pašvaldību. Sadraudzības līgums ir noslēgts arī starp Strenču novadu un Rimoc pilsētu, kā arī starp Hollohāzas pilsētu un Auces novadu. 2018. gada 27. jūlijā Szodliget pilsētā tika parakstīts sadarbības līgums starp Szodliget novadu un Rūjienas novadu.