Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Nigērijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Pirms došanās uz Nigēriju Ārlietu ministrija aicina sazināties ar ceļojuma pakalpojumu sniedzēju vai aviokompāniju, lai iegūtu jaunāko informāciju par ieceļošanu un izceļošanu no valsts. Covid-19 pandēmijas dēļ valsts var ierobežot ceļošanu vai ieviest jaunus noteikumus īsā laika posmā.

Pirms ieceļošanas Nigērijā nepieciešams tiešsaistē aizpildīt veselības stāvokļa deklarāciju Nigērijas starptautiskajā ceļojumu vietnē: healthapp.ncdc.gov.ng.

Drošības situācija

Ņemot vērā augsto noziedzības, terorisma  un cilvēku nolaupīšanas draudu līmeni Nigērijā, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt šo valsti.

Saspringta drošības situācija saglabājas valsts dienvidu un dienvidaustrumu štatos, kur notiek periodiskas sadursmes un varasiestāžu īstenotas policijas operācijas. Tāpat Nigērijā regulāri norit plašas protesta akcijas. 2022. gada maijā Nigērijā notikuši vairāki terorakti. Ārlietu ministrija iesaka izvairīties no vietām, kur vienlaikus uzturas liels cilvēku skaits – pludmalēs, viesnīcās, restorānos, kā arī tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus.

Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz Borno (Borno), Jobes (Yobe), Adamavas (Adamawa), Gombes (Gombe), Kadunas (Kaduna)Katsinas (Katsina)Zamfaras (Zamfara) štatiem. Tāpat iesakām neapmeklēt piekrastes reģionus Deltas (Delta), Baijelsas (Bayelsa), Riversas (Rivers), Akvaibomas (Akwa Ibom) un Krosriveras (Cross River) štatos, kā arī 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Zamfaras štatā.

Aicinām uz šādām provincēm doties tikai īpašas nepieciešamības gadījumā: Abia (Abia), Bauči (Bauchi), Kano (Kano), Kogī (Kogi), Nigēras (Niger), Jigava (Jigawa),  kā arī uz Deltas, Bajelsas (Bayelsa), Riversas  štatu teritorijām ārpus piekrastes un 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Sokoto (Sokoto) un Kebbī (Kebbi) štatā.

Lietusgāzes, kas izraisa plūdus valstī parasti ilgst no jūnija līdz oktobrim.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigērijas vēstniecībā Lietuvā.

Veselība

Nigērija 2018. gadā tika konstatēti trīs nopietni holēras uzliesmojumi, kā arī regulāri saslimšanas gadījumi ar tādām tropu slimībām kā malārija, dzeltenais drudzis, Lasas drudzis, vēdertīfs. Tāpat Nigērijā joprojām pastāv iespēja inficēties ar Zikas vīrusu.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās. Ārlietu ministrija informē, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.