Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Irākas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Pilnībā vakcinētās personas sākot no 12 gadu vecuma var ieceļot un izceļot no Irākas uzrādot apliecinājumu/QR kodu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu. Negatīva Covid-19 testa uzrādīšana nav nepieciešama;
  • Personām, kuras medicīnisku iemeslu dēļ nevar tikt vakcinētas, jāuzrāda atbilstošs apliecinājums, kā arī negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 72 stundas pirms ielidošanas.

Pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai precizētu tās prasības pasažieriem.

Drošības situācija

Irākā bieži notiek teroristu organizēti uzbrukumi, par kuru mērķiem tiek izvēlētas vietas, kur pulcējas liels cilvēku skaits, tai skaitā ārvalstnieki. Tās ir lidostas, viesnīcas, restorāni, sabiedriskais transports, tirdzniecības vietas, ieskaitot tirgu un veikalus, kā arī valsts un tiesībsargājošo iestāžu ēkas. Valstī pastāv arī nopietni cilvēku, īpaši ārvalstnieku, nolaupīšanas draudi gan ideoloģisku un politisku apsvērumu, gan izpirkuma maksas dēļ.

Ieceļošanas nosacījumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Irāku, t.sk. uz Kurdistānas reģionu, ir nepieciešama ieceļošanas vīza. Latvijas pilsoņa pases turētājiem ieceļošanas vīzu, kas nepārsniedz 60 dienas, iespējams saņemt pirms ieceļošanas Irākā sauszemes, lidostu vai ostu robežpunktos. Vīza nevar tik pagarināta un tās maksa ir 75 USD. Informāciju par vīzu saņemšanas iespējām var iegūt, sazinoties ar Irākas vēstniecību Polijā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Irākā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Tomēr lūdzam ņemt vērā, ka palīdzības sniegšanas iespējas ārpus galvaspilsētas Bagdādes ir ierobežotas.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.