Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

!!! Ņemot vērā pieaugošo spriedzi, konflikta eskalācijas un drošības riskus reģionā, Ārlietu ministrija stingri aicina Latvijas valstspiederīgos šobrīd neapmeklēt Irāku. Savukārt tiem, kuri atrodas Irākā, vērtēt iespēju to pamest. !!! 

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Irākā. Apmeklējot Irāku, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā KaralisteASVAustrālijaKanāda (angļu valodā)Francija (franču valodā)Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Irāku, t.sk. uz Kurdistānas reģionu, ir nepieciešama ieceļošanas vīza. Latvijas pilsoņa pases turētājiem ieceļošanas vīzu, kas nepārsniedz 60 dienas, iespējams saņemt pirms ieceļošanas Irākā sauszemes, lidostu vai ostu robežpunktos. Vīza nevar tikt pagarināta un tās maksa ir 75 USD. Informāciju par vīzu saņemšanas iespējām var iegūt, sazinoties ar Irākas vēstniecību Polijā. Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ieceļošanas dienas Irākā. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.