Latvijas un Panamas attiecības ir labas un konstruktīvas. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Panamu, kas notiek Eiropas Savienības un Centrālamerikas dialoga ietvaros. 2012. gada 29. jūnijā tika parakstīts ES–Centrālamerikas Asociācijas nolīgums. Kopš 2013. gada provizoriski piemēro šī nolīguma tirdzniecības sadaļu. Sadarbība notiek arī Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) ietvaros. ES un CELAC reģionu sadarbības nozīme pieaug, un kopš 2010. gada tiek uzturēts regulārs dialogs. 

 DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

1921. gada 6. jūlijā Panamas Republika atzina Latvijas Republiku de iure. Protokols par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latvijas Republiku un Panamas Republiku tika parakstīts Ņujorkā 1994. gada 22. martā.

2007. gada 12.–15. aprīlī Panamā vizītē uzturējās Latvijas Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Normans Penke. Šī bija pirmā Latvijas amatpersonu oficiālā vizīte Panamā.

No 2007.gada 23.oktobra līdz 2009. gada jūnijam Panamas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā bija Roko Ivans Setka Sahels (Roko Ivan Setka Sagel). Kopš 2018. gada 22. maija līdz 2020. gadam Panamas vēstnieks Latvijā bija Enrike Antonio Saraks Linaress (Enrique Antonio Zarak Linares) ar rezidenci Varšavā, Polijā.

2007. gada 3. maijā darbību uzsāka Latvijas Goda konsule Panamā Mersedesa Arausa de Grimaldo (Mercedes Arauz de Grimaldo). Latvijas Goda konsulāts atrodas Panamas pilsētā.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka. Detalizētākai informācijai lūdzu skatīt:

Preču tirdzniecība (eksports, imports) starp Latviju un Panamu

Pakalpojumu tirdzniecība (eksports, imports) starp Latviju un Panamu

Tiešās investīcijas

Tūrisms

LĪGUMTIESISKĀ BĀZE

2007. gada 13. aprīlī parakstīts Saprašanās memorands starp Latvijas Republikas un Panamas Republikas Ārlietu ministrijām par politisko konsultāciju mehānisma izveidošanu.

NODERĪGAS SAITES

Eiropas Savienības delegācija Panamā:

https://www.eeas.europa.eu/delegations/panama_en?s=249

Panamas Ārlietu ministrija

https://mire.gob.pa/