Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Vairākos Čīles reģionos plosās plaši meža ugunsgrēki. Valparaiso reģionā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.  Ārlietu ministrija aicina regulāri sekot līdzi notikumu attīstībai plašsaziņas līdzekļos un sociālajās vietnēs, un sekot Čīles iestāžu rekomendācijām.

Drošības situācija

Čīles galvaspilsētā Santjago un citās pilsētās mēdz notikt protesti pret augsto nevienlīdzības līmeni valstī, kā arī transporta un elektrības cenu kāpumu. Lai gan pašlaik sociālie protesti masveidā nenotiek, Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem un neapmeklēt vietas, kur pulcējas demonstranti. Atgādinām, ka plašas demonstrācijas tradicionāli notiek valsts svētku un citās svinamajās dienās, piemēram, 29. martā, 1. maijā, 11. septembrī. Ja atrodaties Čīlē vai arī plānojat braucienu uz Čīli, aicinām sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai un varas iestāžu norādījumiem.

Čīle atrodas seismiski aktīvā zonā. Iespējami vulkānu izvirdumi un zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, dubļu lavīnas un cunami.

Ielu noziedzība, tostarp zādzības un uzbrukumi, ir bieži sastopami valsts lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām būt īpaši piesardzīgiem. Ceļojot no lidostas, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas. Pārvietojoties pa pilsētu, aicinām pasūtīt taksometru viesnīcā. Ja ir jāsazinās ar neatliekamās palīdzības dienestiem, zvaniet 131 neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, 132 – ugunsdzēsēju brigādei un 133 – policijai.

Vietējie likumi un paražas

Ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus vai šo dokumentu kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Čīlē ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Čīlē nepieciešams saņemt vīzas. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Čīles vēstniecību Zviedrijā, Stokholmā.

Veselība

Ceļotājiem ir stingri ieteikts noformēt ceļojuma apdrošināšanu par vismaz 30 000 USD uz visu uzturēšanās laiku, kurā paredzēts segt arī ar koronavīrusu saistītās ārstēšanās izmaksas.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Guido Goñi Lazo pa e-pastu: CH-Letonia@blauchile.cl vai tālruņa numuru: +56 9 9444 1059. Tāpat iespējams sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.