Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No 06.03. Īrijā atcelti visi ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi! Ieceļotājiem nav jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti, kā arī nav nepieciešami Covid testi. Pirms ieceļošanas vairs nav jāpilda Passenger Locator Form elektronisko anketu.

Ja esat kontaktpersona un ir manāmi Covid-19 simptomi, jāseko veselības dienesta ierosinājumiem, kas pieejami šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Īrijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Īrijā ir nepieciešama derīga pase un vīza. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Īrijas vēstniecībā Rīgā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Īrijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 999 vai 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e‑pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.