❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Pakistānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Kopš 2022. gada 24. februāra ir atcelta prasība ieceļotājiem Pakistānā uzrādīt negatīvu Covid-19 PCR testu (izņemot nevakcinētām personām no 12 gadu vecuma, kurām ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā). Visiem ieceļotājiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, nepieciešams uzrādīt COVID-19 vakcinācijas sertifikātu, kas apliecina pilnu vakcinācijas faktu. Izņēmums ir personas jaunākas par 18 gadiem un personas, kas var uzrādīt medicīnisku apliecinājumu ar rekomendāciju nevakcinēties pret COVID-19.   

Papildus, visiem ieceļotājiem no 6 gadu vecuma nepieciešams uzrādīt mobilo aplikāciju PASS TRACK app, kurā sniegta informācija par personas datiem (aplikācija lejupielādējama Google Play Store/Apple Store).

Publiskais transports Pakistānā ir atsācis darbību ar minimāliem ierobežojumiem. Iekšzemes lidojumi atsākušies visā Pakistānā. Uzturoties sabiedriskās vietās masku valkāšana obligāta.

Iespējamām izmaiņām saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem, lūdzam sekot līdzi Pakistānas valdības Covid-19 aktualitāšu mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas tieši šī iemesla dēļ var kļūt par teroristu uzbrukuma mērķi.

Valstī drošības situācija ir nestabila un neprognozējama. Pakistānā ir notikuši vairāki terorakti ar lielu upuru skaitu, īpaši lielās pilsētās – Islamabadā (Islamabad), Karāči (Karachi), Lahorē (Lahore) un Pešāvarā (Peshāwar). Īpaša piesardzība ceļotājiem jāievēro Islāma reliģisko svētku laikā, kad uzbrukumi var tikt vērsti pret ārvalstniekiem. Valstī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi.

Atrodoties valstī, ceļotājiem neiesakām apmeklēt vietas, kur novērojama militāra darbība, tai skaitā Beludžistānas (Balochistān) provinces ziemeļus un rietumus, federāli pārvaldītos cilšu rajonus, ieskaitot Svātu (Swat), Ziemeļrietumu pierobežas provinces, sevišķi Pešāvaru (Peshāwar), Čārsadu (Chārsadda), Kohātu (Kohāt), Tānku (Tānk), Bannu (Bannu), Laki (Lakki) un Deras Ismāīlkhānas (Dera Ismail Khan) apkaimi, kā arī visus pierobežu rajonus, izņemot oficiālos robežpārejas punktus. Vairākus valsts reģionus ir aizliegts apmeklēt bez Pakistānas valdības īpašas atļaujas.

Gaisa telpas ierobežojumi atsevišķos Pakistānas apgabalos var izraisīt lidojumu traucējumus.

Pakistāna atrodas seismiski aktīvā zonā - iespējamas zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, zemes nogruvumi un plūdi. Ārlietu ministrija iesaka savlaicīgi iepazīties ar informāciju, kā rīkoties zemestrīces laikā.

Musonu sezona Pakistānā ilgst no jūnija beigām līdz oktobra sākumam. Spēcīgas lietavas var izraisīt ievērojamus plūdus un zemes nogruvumus, īpaši Sindas (Sindh) un Pendžābas (Punjab) provincēs. Gadījumā, ja ceļojums šajā laikā ir neatliekams, iesakām sekot līdzi informācijai Pakistānas Meteoroloģiskā dienesta mājaslapā, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un ievērot piesardzību.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Pakistānā ir nepieciešama vīza. Kopš 2021.gada 1.janvāra ceļošanai uz Pakistānu ir jāformē e-vīza mājas lapā: https://visa.nadra.gov.pk/.

Pasei ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Par ieceļošanas noteikumu pārkāpumiem persona var tikt saukta pie kriminālatbildības, un Pakistānas kompetentās iestādes var uzlikt naudas sodu vai piemērot apcietinājumu.

Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Pakistānā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Pakistānas Islāma Republikas vēstniecību Polijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Karačī, kā arī Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas